14 listopada na niebie zobaczymy największy superksiężyc od 70 lat!

14 listopada na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko – czeka nas wtedy pełnia, która zaskoczy nas swoim rozmiarem. Listopadowy superksiężyc będzie największy od 70 lat. Takie zjawisko nie powtórzy się do 2034 roku.

O superksiężycu mówimy, gdy podczas pełni Srebrny Glob znajduje się najbliżej Ziemi. Zjawisko to zdarza się 2-3 razy w roku (w 2016 mogliśmy je obserwować 16 listopada i zobaczymy je ponownie 14 grudnia).

Postarajcie się nie przegapić tego wydarzenia, ponieważ zdaniem naukowców będzie to rekordowa, największa pełnia w tym wieku! Dległość geocentryczna wyniesie 356536 km. Kolejna okazja do zobaczenia takiego zjawiska będzie dopiero 25 listopada 2034 roku.

Pełnia 14 listopada będzie jednak znacznie bardziej niesamowita – księżyc nie znajdował się tak blisko Ziemi od stycznia 1948 roku. Tego dnia ziemski satelita będzie o 14 proc. większy i 30 proc. jaśniejszy niż podczas zwykłej pełni.

Osoby zajmujące się astrologią i wpływem księżyca na ludzkość przewidują, że podczas tej pełni moc „Luny” będzie o wiele większa niż zwykle.

Oznacza to bezsenność, duże pobudzenie, łakomstwo, wzrost namiętności oraz agresji. Kobiety znajdujące się w trzecim trymestrze ciąży mogą spodziewać się porodu, a osoby w depresji znacznego pogorszenia nastroju.

źródło: onet
  1. Vaiper napisał(a):

    „(w 2016 mogliśmy je obserwować 16 listopada”

    Tyle tylko, że mamy dopiero 11 listopada..

  2. tteis77 napisał(a):

    ktoś mógł się bawić czymś i mogło zapisać się w taki sposób przypadkiem, lub też ktoś mógł wykonać to celowo by przekazać jakąś wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.