Atmosfera Ziemi ulatnia się. Nasza planeta podzieli los Marsa

Mówimy to z ciężkim sercem, ale nasza Ziemia w dość odległej przyszłości może podzielić los Marsa. Wszystko przez to, że nasza atmosfera dosłownie wycieka w przestrzeń kosmiczną.

Często zastanawiamy się nad tym, jak będzie wyglądać koniec świata. Myślimy o meteorytach, globalnym ociepleniu i bombach atomowych; jednak jeśli w ciągu najbliższych kilku milionów lat na naszej planecie nie wydarzy się nic niespodziewanego – najprawdopodobniej życie skończy się z powodu tego, że nasza atmosfera zmieni swój skład i Ziemia stanie się czymś w rodzaju Marsa.

adampizurny animated GIF

Tym razem nie jest to jednak kolejna dziwna teoria pseudonaukowców. O „uciekającej” atmosferze w popularnym wystąpieniu dla TED opowiedziała Anjali Tripathi z departamentu astronomii na Harvardzie. Jak dowiadujemy się z jej fascynującego przemówienia – każdej minuty Ziemia traci około 180 kg wodoru i 3 kilogramy helu, które opuszczają naszą planetę.

Takie zmiany w składzie atmosfery spowodują zaś, że nasza planeta może upodobnić się do Marsa (na którym kiedyś również prawdopodobnie była woda, której wyschnięcie mogło być pokłosiem podobnych procesów).

źródło: noizz
  1. And napisał(a):

    She’s on fire!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.