Baba Wanga – film

Serial biograficzny. Jego bohaterka, Wangelija Guszterowa, z domu Dimitrowa, to zmarła w latach 90-tych XX wieku bułgarska niewidoma znachorka, mistyczka i prorokini. Przypisuje się jej przepowiednie dotyczące śmierci Stalina, rozpadu ZSRR, zatopienia okrętu podwodnego Kursk, a także zamachu na WTC 11 września 2001roku. Historia życia Baby Wangi (bo tak ją powszechnie nazywano) przeplata się w serialu z przeżyciami jej przyjaciółki Olgi Nieznamowej i działaniami wywiadu ZSRR na terenie Bułgarii.

Baba Wanga

W roli Baby Wangi Jelena Jakowlewa (znana m.in. z popularnego w Rosji serialu kryminalnego „Kamieńska”). Zapraszam do oglądania i komentowania. Jest to zarazem moje pierwsze tłumaczenie więc z góry przepraszam za błędy, literówki etc. Na życzenie widzów będą tłumaczone kolejne odcinki. Film w wersji oryginalnej jest udostępniony na rosyjskojęzycznej stronie Youtube.

Baba Wanga odcinek 1

Baba Wanga odcinek 2

Wanga przebywa w Zakładzie dla Ociemniałych.
Rodzi się wielka i dozgonna przyjaźń pomiędzy niewykształconą Wangą a uciekinierką z Sowieckiej Rosji, arystokratką a dziś nauczycielką w Zakładzie, Olgą.

 

 1. Anonim napisał(a):

  kiedy kolejne odcinki z napisami obejzalem dwa za jedna koleja pozdrawiam

 2. szaman napisał(a):

  Bardzo fajny serial mozna się nauczyć Rosyjskiego nawet niewiedziałem ze jest taki podobny do Polskiego. widzieliscie proroctwo dla Polski admin mozesz wykozystac link zerknijcie wesołych http://bit.ly/1OlWSEj

 3. Anonim napisał(a):

  Serial jest dostępny online w wersji z lektorem na stronie focus tv

 4. WILCZUREK napisał(a):

  Z niecierpliwością czekamy na tłumaczenie kolejnych odcinków !!!

 5. Anonim napisał(a):

  Ludzie! Ależ wy jesteście mądrzy! Przyjmujemy imigrantów a wśród nich są terrorysci z IS. Najpierw wkroczą do Europy niczym koń trojański a później zacznie się… I jak zwykle będziemy zmieniać zdjęcia fb z filtrem, będziemy opłakiwać ofiary terroru. Gdyby by się wszyscy zjednoczyli to tego wszystkiego by niebyło. Ale i tak już się to zaczęło i jest za późno. Na naszych oczach widzimy co się dzieje. Za parę lat ISIS bbędzie dysponowało bronią biologiczną. Niestety i tak rząd nas nie wysłucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.