Chińczycy skończą budować Titanica w 2018r. Będzie idealną kopią zatopionego statku

W Chinach rozpoczęto budowę pierwszej na świecie pełnowymiarowej repliki Titanica – pechowego oceanicznego liniowca, który w 1912 na wodach Atlantyku rozbił się o górę lodową, zabijając 1500 osób.

Zakończenie budowy 300-metrowego statku, prowadzonego przez Wuchang Shipbuilding Industry Co, zaplanowano pod koniec 2018 roku i na stałe będzie atrakcją turystyczną na wodach śródlądowych prowincji Syczuan. Kierownictwo Wuchang donosi, że „Titanic 2″ będzie wierną replikacją oryginalnego transatlantyku: znajdzie się sala jadalna, teatr, luksusowe kabiny pierwszej klasy czy basen.

Statek, jednak, nie będzie mógł odpłynąć ze zbiornika w pobliżu górzystej miejscowości Sichuan, gdzie zostanie zadokowany, chociaż goście na pokładzie będą mogli zjeść, potańczyć czy przenocować. Oryginalny Titanic zatonął w kwietniu 1912 roku, rozbijając się o górę lodową. Morze zabrało ponad 1500 osób.

Film z 1997 autorstwa Jamesa Camerona był jednym z filmów zagranicznych, który zrekonstruował historię transatlantyku. Stał się tak wielkim hitem, że ówczesny prezydent Chin Jiang Zemin zlecił całej partii komunistycznej jego obejrzenie.

Titanic to historia młodego ubogiego człowieka i bogatej dziewczyny, którzy podbili serca ludzi na całym świecie. Mimo, że od premiery filmu Camerona minęło już 19 lat, w Polsce powtórka „Titanica” każdego roku gromadzi kilkumilionową widownię. Hit Celine Dion My Heart Will Go On sprzedał się w 30 milionach egzemplarzach – stając się jednym z najlepiej sprzedających się albumów z muzyką filmową w historii.

Wuchang Shipbuilding Industry Co planuje odtworzyć wnętrze Titanica dokładnie, jak ukazano w filmie Camerona.

źródło: krolowa-superstar
  1. Anonim napisał(a):

    FAJNIE ŻE BUDUJĄ TYTANICA MOŻE SIĘ PRZEPŁYNĘ ??

  2. And napisał(a):

    Wreszcie, ciekawe, czy będzie skomputeryzowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.