To cud że te krowy przeżyły trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii

Trio odciętych od świata krów, które pozostały na trawiastej wyspie po wielkim trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,8 stopni, zostały w poniedziałek uratowane – informuje agencja Associated Press.

Zdjęcie dwóch krów i cielaka obiegło wszystkie światowe gazety i portale. Uwięzione bydło na skrawku lądu uwiecznił pilot przelatujący samolotem w pobliżu nadmorskiej miejscowości Kaikoura, oceniając zniszczenia spowodowane przez niedawne trzęsienie, które uderzyło w środkową część Nowej Zelandii.

Serwis informacyjny Newshub doniósł we wtorek, że krowy zostały uratowane przez rolnika, który wykopał ścieżkę, by pomóc zwierzętom w ucieczce w dół wyspy i sprowadzenia je w bezpieczne miejsce.

Jak informuje agencja AP, krowy zostały uwięzione na wyspie po wstrząsach, które spowodowały liczne osunięcia ziemi. Bydło w bezruchu oczekiwało na nadejście pomocy blisko dobę.

Rolnik, który uratował zwierzęta, powiedział, że prócz odwodnienia stan zdrowia bydła został oceniony jako dobry. Mężczyzna zauważa jednak, że uskok trzęsienia przechodził pod jego gospodarstwem, a topografia terenu, która była przed wydarzeniem stosunkowo płaska, uległa poważnym przeobrażeniom.

źródło: krolowa-superstar
  1. Jolanda napisał(a):

    Dawno się tak nie wzruszyłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.