W czwartek na granicy Polski i Rosji doszło do zagłuszenia radarów wojskowych

W czwartek nad Bałtykjiem pojawiły się dziwne zakłócenia sygnału radarowego.

– Trzeba przyznać, że to co zobaczyliśmy na wczorajszym odbiciu radarów wzbudziło nasze spore zdumienie, powiedział Krzysztof Sławiński z MeteoModel.pl

– Zakłócenia radarów meteorologicznych są zjawiskiem częstym i znanym. Jednak takiego zaburzenia żaden z nas nie pamięta. Zdziwienie budzi przede wszystkim jego forma – zwielokrotnionych ósemek.

Całość zjawiska rozpoczyna się o godz. 14.30 (na wysokości granicy rosyjsko-litewskiej), a ostatnie zakłócenie radaru pokazuje się o godz. 23.00 w okolicy Krynicy Morskiej.

Po dłuższej analizie i lekturze doszliśmy do wniosku, że prezentowane skany radaru, mogą wskazywać na użycie lub eksplozję w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej, wojskowego zagłuszacza radaru – efekt testu chaffa.

Jest to nic innego, jak system przeciwdziałania namiarom radarowym polegający na tym, że samolot lub inny obiekt o znaczeniu militarnym wyrzuca w powietrze chmurę celów pozornych w postaci niewielkich pasków aluminium, powlekanego metalem włókna szklanego lub plastiku, co na ekranie radaru wygląda jak grupa kolejnych celów, bądź też zakłóca obraz ekranów wielokrotnymi odbiciami.

Źródło: meteomodel.pl
  1. Arcetron napisał(a):

    A ja nie widzę tam granicy polsko-rosyjskiej, to strefa morska rosyjska, obszar tak zwany „pas morza terytorialnego”.

    I jeśli Rosjanie przeprowadzają jakieś manewry to robią to legalnie u siebie. Błędne określenie zakłócania radaru !, raczej kamuflaż samolotu który próbuje uciec od pocisku manewrującego w chwili gdy pocisk został już odpalony z wrogiego samolotu lub naziemnego stanowiska bojowego.

    Na to wychodzi że albo Rosjanie przeprowadzali ćwiczenia z udziałem samolotów albo otworzyli ogień do obiektu który naruszył ich strefę nadmorską, z tego co wiadomo od dawna amerykanie wielokrotnie wlatywali w strefę granic federacji rosyjskiej i zdarzało się że samoloty zostały zestrzelone.

    Kształt ósemek zwielokrotnionych na monitorach radaru sugerują że samolot uciekał od pocisku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.