Daeniken twierdzi że kosmici wrócą na Ziemię w ciągu 20 lat

starozytni-astronauci

Erich von Daeniken stwierdził, że „starożytni astronauci”, znani z jego kontrowersyjnych teorii, powrócą na Ziemię i stanie się to już niedługo. Jego zdaniem znaki zwiastujące ich ponowne nadejście zapisane są w starożytnych tekstach, wskazują to też niektóre monumenty.

starozytni-astronauci

Daeniken jest autorem bardzo poczytnych książek o starożytnych astronautach. Jego zdaniem ludzka cywilizacja rozwinęła się w wyniku konktatu z obcą rasą, która przybyła na Ziemię w antycznych czasach. Mają to potwierdzać między innymi podobieństwa w religiach na całym świecie, a także w rysunkach naskalnych czy pomnikach. Choć nawet wśród zwolenników teorii o paleokontakcie Daeniken wzbudza spore kontrowersje, nie można odmówić mu udziału w rozpowszechnieniu tej tematyki szerszemu gronu czytelników.

Niedawno odbyła się uroczystość związana z 50-leciem najsłynniejszej książki Daenikena, „Rydwany bogów”. To właśnie podczas „Erich Von Daeniken Legacy Night” Szwajcar wygłosił swoją teorię na temat rychłego powrotu starożytnych astronautów.

starozytni-astronauci

Zdaniem Daenikena Obcy powrócą w przeciągu 20 lat, bo ludzka rasa jest już na to „prawie gotowa”. Kosmici mają tego świadomość, bo łączy ich z nami DNA. Ma to wynikać z faktu, że „córki człowiecze” krzyżowały się z przybyszami z kosmosu w starożytności, o czym świadczyć mają zapisy w Biblii. To również tam, jak i w innych religijnych podaniach zawarte są, zdaniem Daenikena, informacje o tym, że Obcy jeszcze tu wrócą.

A my prawdopodobnie jesteśmy już na to gotowi, jak twierdzi wielu czołowych ufologów. Przygotowały nas na to amerykańskie filmy o kontakcie z kosmitami, liczne obserwacje oraz wypowiedzi szanowanych naukowców, jak Stephen Hawking czy Seth Szostak z SETI. Obaj od lat wypowiadają się o istnieniu Obcych z taką pewnością, że wielu ludzi też uznało to już za fakt. Pozostaje więc tylko czekać na powrót starożytnych astronautów.

starozytni-astronauci

źródło: onet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*