Falcon 9 zagraża plażowiczom na Florydzie. Jego szczątki mogą być toksyczne lub wybuchowe

falcon 9

Nie tylko rekiny zagrażają wypoczywającym na plażach Florydy. Teraz mieszkańców tego regionu mogą truć również toksyczne szczątki rakiety Falcon 9, które trafiły do oceanu w niedzielę 28 czerwca.

W niedzielę 28 czerwca z kosmodromu na Przylądku Canaveral wystartowała potężna rakieta nośna Falcon 9. Maszyna należąca do prywatnego przedsiębiorstwa kosmicznego SpaceX miała dostarczyć zaopatrzenie na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS w kapsule Dragon. Jednak dwie minuty po starcie doszło do awarii i Falcon 9 eksplodował.

falcon 9

Amerykańska Straż Przybrzeżna poinformowała, że rozsadzone szczątki rakiety spadły do oceanu w odległości około 240 km od wybrzeży stanów Floryda i Georgia.

Niebezpieczne odłamki

Teraz służby, wraz z pracownikami SpaceX, zamierzają odnaleźć szczątki, które trafiły do wody. Poproszono mieszkańców i turystów, by trzymali się z daleka od wszelkich elementów, które fale wyrzucą na brzeg. Należy je natychmiast zgłosić Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej.

Jak podkreślają, odłamki mogą być toksyczne lub wybuchowe. Stanowią niebezpieczeństwo dla każdego.

– Jak w przypadku każdej tragedii z udziałem statku kosmicznego, szczątki wraku nie powinny trafić w ręce społeczeństwa. Jeśli ktoś się na nie natknie, należy natychmiast zgłosić to SpaceX lub Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej – informował w komunikacie prasowych kpt. Amerykańskiej Straży Przybrzeżnej Jeffrey Dixon.

– To nie jest pierwsza eksplozja, z jaką mieliśmy do czynienia. Zdarza się, że takich sytuacji mamy 15-20 w ciągu roku – informował w wywiadzie dla mediów mieszkaniec Paul Eaton.

Źródło: weather.com, NASA, SpaceX, tvn meteo Autor: PW/map

  1. iks napisał(a):

    Kolejna rakieta na zlom. Zaraz zacznie sie glodowka na ISS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.