Gigantyczna eksplozja na Ukrainie! Co to moglo być?

ogromna eksplozja na Ukrainie

Potężna eksplozja wstrząsnęła okolicą Doniecka w niedzielny wieczór – donoszą ukraińskie media i użytkownicy mediów społecznościowych.  Można zobaczyć ją w różnych ujęciach.

Jak podał serwis Inforesist.org, eksplozję było słychać niemal w całym Doniecku, co zdają się potwierdzać nagrania wideo umieszczone w internecie, których 100 proc. weryfikacja nie jest jednak możliwa. O potężnej eksplozji donoszą też użytkownicy mediów społecznościowych.

Według Inforesist.org, eksplozja miała miejsce w Piaskach niedaleko Doniecka.

Jedna z niepotwierdzonych informacji mówi nam, że wybuch spowodował celny ogień ukraińskiej artylerii, która miała trafić konwój prorosyjskich separatystów składający się m.in. z wyrzutni rakiet Grad.  Podczas eksplozji miało zginąć około 200 prorosyjskich separatystów którzy stracili kilkadziesiąt pojazdów.

Według innych doniesień trafiony został pociąg z amunicją.

Wybuch spowodował panikę w Doniecku. Sława ukraińskim żołnierzom wielu ludzi pisało na portalach społecznościowych.

Oficjalnie Kijów informacji o eksplozji nie potwierdza. Separatyści, na których powołuje się rosyjska agencja RIA Nowosti, twierdzą, że jej przyczyną był pożar w fabryce chemicznej na zachodzie Doniecka.

Na chwilę obecną nie ma stuprocentowej pewności co to mogło być.

ogromna eksplozja na Ukrainie

ogromna eksplozja na Ukrainie

 1. Wienio napisał(a):

  Eksplozja bardzo charakterystyczna dla taktycznego ładunki nuklearnego o niewielkiej sile. Aczkolwiek niczego nie możemy być pewni.

 2. babel napisał(a):

  odległość-prędkość-fala dzwiekowa”podmuch” -sekundy i przymierzyć te wartości do tego co to mogło być. coś na zasadzie błyskawic, piorunów.

 3. anikifadia napisał(a):

  Będzie trzeba dostarczyć kolejne krematoria bo te nie wyrobią z robotą

 4. anikifadia napisał(a):

  Zapewne Pan prezydent Putin będzie niepocieszony jak okaże się że to konwój separatystów eksplodował 🙂

  • Gościu napisał(a):

   Aha, że tam w tych ciężarówkach z owocami była jakaś ukryta głowica nuklearna i ktoś przypadkiem w tę ciężarówkę trafił?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.