Gigantyczne trzęsienie ziemi zagraża Bngladeszowi i Indią. Będzie tysiące ofiar

Najnowsze badania wykazują, że istnieje ryzyko wystąpienia wielkiego trzęsienia ziemi na granicy Bangladeszu i Indii. Dokładna data kataklizmu jest jednak niemożliwa do ustalenia.

Bangladesz
Bangladesz
Trudno oszacować, jak wielkie mogą być skutki prognozowanego trzęsienia. Bangladesz to jedno z najbiedniejszych i najgęściej zaludnionych państw świata. W zagrożonym rejonie, 100 km od potencjalnego epicentrum, żyje 140 mln ludzi. Znajduje się tam wiele budynków o chwiejnej, nieuregulowanej konstrukcji, przemysł ciężki i elektrownie, które mogą ulec zniszczeniu. Ucierpieć może również Dhaka, stolica Bangladeszu, licząca 7 mln. mieszkańców. Straty mogą być więc kolosalne. Dochodzi do tego niszczycielskie błoto zalegające w delcie Gangesu, które może zalać wiele miejsc, gdy trzęsienie ziemi je poruszy.

Bangladesh

Kolizja płyt

Naukowcy z Uniwersytetu w Dhace twierdzą, że trzęsienie ziemi jest nieuniknione, bo monitorują i analizują od 10 lat, jak płyta indoaustralijska napiera na płytę eurazjatycką. Kolizja jest tylko kwestią czasu. W miejscu kolizji płyt dochodzi zawsze do wielu niebezpiecznych zjawisk, np. do wybuchów wulkanów, lub jak w tym przypadku, do trzęsień ziemi. Zasób energii jest tak ogromny, że dochodzi np. do wypiętrzania gór.

Poniżej znajduje się film, przedstawiający zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Japonii. Czy tak może być w Bangladeszu?

Źródło: tvn meteo, stuff.co.nz; dvb.nonAutor: AP/jap
 1. Obrzezany Jerzy napisał(a):

  Mniej cyganuf i indyjczykuf???

 2. Anonim napisał(a):

  Indiom

 3. Elliv napisał(a):

  >>Ghjg<<
  Problem w katastrofalnej ortografii, a nie w skali kataklizmu.

 4. pioka napisał(a):

  Matko boska!!! Chyba Indiom…

 5. Holossus napisał(a):

  Indią?

 6. ghjg napisał(a):

  nie tylko, Tylko Całej Planecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.