Gradobicie przerwało mecz Ukraina-Irlandia podczas Euro 2016

Pogoda dopisała Polakom podczas gry z Niemcami. Jednak takiego szczęścia nie mieli Ukraińcy, którzy zmierzyli się z Lyonie z Irlandią Północną. Za sprawą gradowej nawałnicy rozgrywki trzeba było przerwać.

Po dłuższych opadach silnego deszczu, grad o małej średnicy stwarzał potencjalne niebezpieczeństwo dla zawodników z Irlandii Północnej i Ukrainy. W 57. minucie mecz trzeba było przerwać, gdyż zielona murawa boiska zrobiła się biała. W obawie o bezpieczeństwo zawodników, sędzia zadecydował o kilkuminutowej przerwie.

gradobicie

gradobicie

gradobicie

Gracze Irlandii Północnej stanowczo zaprotestowali decyzji sędziego, krótko po strzeleniu bramki naszym wschodnim sąsiadom w 49. minucie meczu. Półnadzy kibice pozostali jednak na trybunach, skacząc z radości, gdy grad zaczął sypać wokół nich.

Na szczęście gradowa nawałnica szybko odpuściła i po kilku minutach mecz wznowiono. Ostatecznie Irlandia Północna wygrała z Ukrainą 2:0.

Warunki do powstania opadów gradu we Francji w czwartek były bardzo dobre. „Prąd strumieniowy powędrował zdecydowanie na południe, wraz z układem niskiego ciśnienia, który umiejscowiony był w Europie Zachodniej i częściowo środkowej. Silna operacja słoneczna sprawia, że prąd wznoszący unosi się do góry, co pozwala na wypiętrzenie komórek burzowych. Przy tak niskich temperaturach panujących wysoko w atmosferze unoszące się w powietrzu krople wody zaczynają zamarzać, a gdy staną się zbyt ciężkie, spadają na ziemię w postaci gradu”.

źródło: krolowa-superstar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.