Wojna światowa wisi na włosku? Niespotykana koncentracja wojsk przy granicy

Nie wyklucza się, że już w tym roku rozpocznie się wojna. Rosja przygotowuje się do wojny na pełną skalę z Ukrainą, Białorusią, krajami bałtyckimi i Kaukazem. Takie zdanie ma Stephen Blank z Amerykańskiej Rady Polityki Zagranicznej.

Rosja przygotowuje się do wojny, wykorzystując radziecki model: kiedy to wojsko regularne tworzyło tylko „szkielet”, stawiano zaś na masowe pobory. Blank podkreślił również, że od 2017 roku Rosja ciągle łamie warunki rozejmu i „Ciszy” w Donbasie. Ponadto, w sierpniu-wrześniu 2017 roku na Białorusi odbędą się szkolenia wojskowe „Zachód-2017”. Przed wyborami Putin chce umocnić nastrój nacjonalistyczny FR i nie wyklucza się, że już w tym roku rozpocznie się wojna.

Sama Rosja twierdzi, że w ćwiczeniach weźmie udział 3000 żołnierzy. Taka właśnie liczba pozwala Moskwie nie informować NATO o szczegółach.

Jednak były naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie Philip Breedlove uważa, że Rosja kłamie i w manewrach wojskowych uczestniczyć będzie około 100 tysięcy żołnierzy. Wojskowi NATO twierdzą, że będą to największe ćwiczenia wojskowe FR przy granicach zachodnich.

Ministerstwo obrony Rosji oznajmiło o zamiarze wysłania w 2017 roku na Białoruś 4162 wagonów sprzętu wojskowego. Jest to 33 razy więcej, niż w roku 2015 i 83 razy więcej niż w 2016 roku.

„Skala przygotowań Rosji do ćwiczeń Zapad-2017 jest niepokojąca; doniesienia dotyczące m.in. liczby platform kolejowych do przewozu sprzętu wojskowego zamówionych przez Rosję mogą być jednak częścią wojny informacyjnej z Zachodem” – mówi w rozmowie z Polską Agencją Państwową Zbigniew Pisarski, prezes Fundacji Pułaskiego.

„Szykuje się ogromne przemieszczenie wojsk z tzw. Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej jeszcze bardziej na Zachód, w tym wypadku do Białorusi” – mówi Pisarski. Jak tłumaczy, celem tych działań może być próba zastraszenia Zachodu. Jak wskazał, gesty Rosji są zdecydowanie mało przyjazne. Pytany, co będzie ćwiczone na jesiennych manewrach Zapad 17 na Białorusi powiedział, że prawdopodobnie „to będzie próba jakiejś lądowo-morskiej agresji na kierunku zachodnim, mówimy tutaj przede wszystkim o krajach bałtyckich i Polsce”.

Kanadyjski wywiad ostrzega w specjalnym raporcie, że Putin przygotowuje Rosję do wojny. Dozbraja armię na wysoką skalę.

Rosja modernizuje armię, modernizuje uzbrojenie i szykuje się do wojny – ostrzega kanadyjski wywiad.

Rosyjskie wojsko prowadzi mobilizację. Armia jest dozbrajana na szeroką skalę, a sprzęt modernizowany. Takie działania prowadzi się podczas przygotowania do wojny – wynika z ponad stu-stronicowego raportu kanadyjskiej agencji wywiadu.

Autorzy są zdania, że Putin chce poszerzać wpływy za granicą i kontynuować agresywną politykę.

Według poprzednich szacunków, tworzone ugrupowanie będzie całkiem obszerne, przezbrojone i gotowe do inwazji na sąsiadujące kraje na 2020 rok. Sądząc po składzie zjednoczeń wojskowych i tworzonej dla nich infrastrukturze, planowana głębokość inwazji w granicach 500 km.

źródło: Jagiellonia.org
 1. Rosjanie obalą Putina. napisał(a):

  Putin boji się majdanu, i musi straszyć wojną żeby ludzie siedzieli cicho. Ma swoją wojenkę w Ukrainie którą trzyma jak straszaka.
  Jakby Ukraina się poddała to był by przerażony że go obalą.

 2. PAN WA23EE napisał(a):

  Propaganda i wciskanie kitu

 3. Anonim napisał(a):

  Gdzie ten stustronicowy raport o niezawodnej pomocy nato krajom w potrzebie?

  • tteis77 napisał(a):

   też to zauważyłeś ? 🙂 hahhh. NO, ALE, ” wynika z ponad stu-stronicowego raportu kanadyjskiej agencji wywiadu.” – „prosimy admina o zamieszczenie tego raportu”

 4. tteis77 napisał(a):

  „bravo rosja, ******* w ***** leniwym bezmózgim ********”

 5. J B 3r napisał(a):

  Stephen Blank jest w błedzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.