Izraelowi zagraża około 170 tysięcy rakiet

Izrael jest zagrożonyKonwencjonalne zagrożenia na Bliskim Wschodzie wciąż są realne, bo Izrael nadal jest otoczony z każdej strony przez aktywnych wrogów. Izraelowi stale grozi około 170 tysięcy rakiet.

– Nazywamy ten okres „Erą Ognia”, w związku z pociskami i rakietami, które są ciągłym zagrożeniem. Jest około 170 tysięcy rakiet i pocisków, które zagrażają Izraelowi – mówił gen. Kochawi na na dorocznej konferencji Narodowego Instytutu Studiów nad Bezpieczeństwem.

Wojskowy dodał, że obronne możliwości państwa żydowskiego są wielkie, ale z drugiej strony terroryzm wciąż pozostaje wyzwaniem, bo wrogowie „po raz pierwszy mają możliwość silnego uderzenia na izraelskie miasta”.

Mapa pokazuje z których regionów był atakowany Izrael podczas wojny w 1948 roku

wojna z 1948 roku

Bazy Al-Kaidy w Turcji?

Podczas konferencji prasowej gen. Kochawi zaprezentował również mapę Bliskiego Wschodu, na której naniesiono obszary aktywności Al-Kaidy i ugrupowań z nią związanych. Według przedstawionych danych, bazy terrorystów mają się znajdować w Turcji. Stamtąd dżihadyści przeprowadzają rzekome rajdy na terytorium Syrii, w której trwa wojna domowa. Takie ośrodki Al-Kaidy mają się znajdować w prowincjach Karaman, Sanlirufa i Osmaniye.

Rzecznik tureckiego ministerstwa spraw zagranicznych nie skomentował tych doniesień. Wcześniej premier Recep Tayyip Erdogan wielokrotnie zaprzeczał, jakoby jego kraj udzielał schronienia grupom ekstremistów związanych z Al-Kaidą.

źródło: wp.pl

  1. nikt napisał(a):

    Biedny, prześladowany Izrael…

  2. wdm napisał(a):

    To nie Izrael jest otoczony przez wrogów, to Izrael wszystkim jest wrogi, tam nawet dzieci uczą w szkołach, że wrogiem im jest cały świat, a tymczasem ten kraj jest najbardziej niebezpiecznym krajem na ziemi, to on stworzył arabski terroryzm, poprzez własne akty terroryzmu w latach 40tych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.