Japonia ostrzega!: Korea Północna zaatakuje głowicami z sarinem!!!

Szef japońskiego rządu ostrzegł przed morderczą bronią masowej zagłady, którą dysponuje reżim Kim Dzong Una.

Według premiera Shinzo Abe, Korea Północna może zaatakować sąsiednie kraje tysiącami głowic z sarinem. Na posiedzeniu parlamentu poświęconemu bezpieczeństwu narodowemu Abe przyznał, że reżim w Phenianie „posiada możliwość wystrzeliwania pocisków z bronią chemiczną”.

W związku ze wzrostem napięcia japoński premier rozkazał wprowadzić pełną gotowość wszystkich systemów obronnych Japonii. Z kolei rzecznik japońskiego rządu podał, że Korea Północna ma kilka zakładów, w których od lat 80-ch produkuje broń chemiczną i ma jej bardzo dużo.

Japoński wywiad wojskowy ocenia, że jest to „do 5 tys. ton głowic bojowych” mogących przenosić 25 typów broni chemicznej, którymi dysponuje reżim Kim Dzong Una, w tym również sarin.

Tymczasem zachodni analitycy obserwują wzmożoną aktywność w rejonie nuklearnego poligonu Korei Północnej Punggye-ri przy granicy z Chinami, na którym komunistyczne władze zamierzają przeprowadzić olbrzymią próbę jądrową, detonując tam pod ziemią ładunek 18-krotnie silniejszy od bomby atomowej, która spadła na Hiroszimę.

Na podstawie zdjęć satelitarnych ze środy eksperci oceniają, że poligon jest w całkowitej gotowości do tej eksplozji. Jeśli do niej dojdzie możliwy jest wspólny atak na koreańskie instalacje militarne zarówno ze strony płynącej w kierunku koreańskich wybrzeży floty USA, jak i lotnictwa chińskiego. Wzdłuż granicy z Koreą chińskie dowództwo rozlokowało 150 tys. żołnierzy.

Chiny do ostatniej chwili starają się jednak przekonać Stany Zjednoczone, że problem Korei Północnej da się rozwiązać drogą pokojową – chiński przywódca Xi Jinping rozmawiał o tym telefonicznie z Donaldem Trumpem. Ten oświadczył jednak, że „Korea Północna szuka guza” i jeśli Chiny nie pomogą tego rozwiązać, Ameryka poradzi sobie sama.

Według ekspertów, amerykański lotniskowiec Carl Vinson, który wraz z innymi okrętami US Navy zmierza w kierunku Korei Północnej, ma na pokładzie 60 samolotów. Jednocześnie cała grupa uderzeniowa dysponuje też 300-ma antyrakietami i systemem Aegis do wykrywania i namierzania pocisków wroga.

Tymczasem w Korei Północnej trwa powszechna mobilizacja i ewakuacja części ludności stolicy kraju – Phenianu. Reżim ostrzegł, że na amerykański atak odpowie „wszelkimi środkami samoobrony i uderzeń wyprzedzających, z bronią atomową włącznie”.

źródło: Reporters
 1. tteis77 napisał(a):

  skąd pewność że atak się uda na Koreę, skoro sami ich informujecie skąd co gdzie jak. a korea na „te” informacje koryguje ruch wyprzedzający, a przy okazji plan b gdyby „te” były ściemą. robią z nich „dziecko” a gdy się pomylą, odwrotu nie będzie. skąd pewność że korea północna nie stoi przy waszych drzwiach „niezauważona”? czekająca na atak by zareagować wejściem, bo zostawiliście drzwi otwarte.

  • tteis77 napisał(a):

   12 letnia osoba znalazła lek na raka, „a ileś milionów, przez ileś dziesiąt lat, najtęższe umysły zawiodły” a „koreę traktujecie jak bezmuzga”?

 2. keri napisał(a):

  Bronią masowej zagłady to są elektrownie atomowe.
  Wiele państw przeprowadzało setki prób jądrowych w powietrzu i pod ziemią, lecz dopiero teraz jest kwik i histeria. Jedna próba więcej czy mniej, to już i tak musztarda po obiedzie wobec Fukushimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.