Kolejny dzień starć na Ukrainie

Niedziela była niespokojnym dniem dla mieszkańców Donbasu na Ukrainie. W wymianie ognia pomiędzy wojskami rządowymi a prorosyjskimi separatystami jeden żołnierz ukraiński zginął, a trzech zostało rannych. Poinformował o tym Ołeksandr Motuzianyk, przedstawiciel administracji prezydenta Petro Poroszenki ds. operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju. W wyniku ostrzału zginęło też dwoje cywilów, a jeden z ukraińskich żołnierzy zginął po nadepnięciu na minę.

– 31 stycznia siły rządowe, prowadzące operację antyterrorystyczną na wschodzie Ukrainy, straciły w pobliżu miejscowości Zajcewo w kierunku donieckim jednego żołnierza. Zginął w wyniku ostrzału moździerzowego ze strony bojówkarzy samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej – poinformował przedstawiciel administracji prezydenta Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk.

– Dwóch żołnierzy zostało rannych w okolicy miejscowości Opytnoje, zostali ostrzelani z granatników – powiedział Motuzianyk.

Kolejny żołnierz zginął, a jego towarzysz został ranny, gdy natknęli się na minę.
Łamią ciszę w Donbasie

Ukraina wojna

Od północy do godz. 18.00 31 stycznia separatyści 27 razy łamali tzw. „pełną ciszę”, obowiązującą w Donbasie od października 2015 roku na mocy porozumień mińskich.

– Bojówkarze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej prowadzili ostrzały pozycji sił zbrojnych Ukrainy. W okolicach lotniska w Doniecku ostrzeliwali z granatników i karabinów maszynowych miejscowości Opytnoje i Pieski, w których stacjonują ukraińskie siły rządowe – poinformował z kolei sztab generalny operacji antyterrorystycznej. Kolejnymi najsilniej ostrzeliwanymi miejscami na wschodzie Ukrainy były Krasnogoriwka, Awdijiwka i Marjinka. W tych ostrzałach zginęło dwoje cywilów, ich tożsamość jest ustalana – poinformował sztab generalny, powołując się na dane wywiadu wojskowego.

źródło: tvn24
 1. wdm napisał(a):

  To jest czysta propaganda wojenna Kijowa. Pełno błędów logicznych w tym newsie.

  • rat napisał(a):

   Czemu się dziwisz? Pisanie dla samego pisania ani autora tekstu, ani rzetelności dziennikarskiej jeżeli tak to można nazwać.

   • wdm napisał(a):

    Widać sam się wstydzi tego bezrefleksyjnego wklejania wrzutek kijowskiej junty, bo się nawet nie podpisał pod wklejką…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.