Kolejny krater pojawił się na Syberii

Kolejny krater pojawił się na SyberiiOkoło dwóch tygodni temu na dalekiej Syberii na Półwyspie Jamalskim otworzyła się ziemia – pojawiła się tam wyrwa w gruncie o średnicy kilkudziesięciu metrów. Naukowcom nie udało się jeszcze ustalić skąd dziura w ziemi się wzięła, a okoliczni pasterze znaleźli już dwie kolejne w odległości kilkuset kilometrów od tej pierwszej.

Jedną z dziur znaleziono niedaleko wioski Antipajuta – również na Półwyspie Jamalskim. Ma ona około 15 metrów średnicy i podobnie jak w przypadku pierwszej wyrwy wygląda ona jakby powstała w wyniku podziemnej eksplozji – ziemia została wyrzucona na zewnątrz. Potwierdzają to lokalni mieszkańcy, którzy twierdzą, że najpierw widać było w okolicy sporo dymu, a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu.

Syberia krater dziura

Kolejny z lejów odkryty został przez pasterzy niedaleko wioski Nosok w Kraju Krasnojarskim. Dziura ta jest mniejsza – ma średnicę 4 metrów lecz zbadano wstępnie jej głębokość i ta wynosi około 60-100 metrów i ma mieć kształt niemal idealnego stożka.

Syberia krater dziura

Na razie naukowcy z rosyjskiego Centrum Studiów Arktycznych i Instytutu Kriosfery z Rosyjskiej Akademii Nauk dotarli do pierwszego z kraterów i odkryli, że ma on 70 metrów głębokości, a na jego dnie znajduje się zamarznięte jezioro. Na razie jednak geolodzy i glacjolodzy nie mogą dojść do konsensusu względem tego jak kratery te mogły powstać. Jeden z badaczy stwierdził: „nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie ciężko uwierzyć, że to dzieło przyrody”.

Konieczne jest dokładne zbadanie tych fenomenów, bo nigdy nie wiadomo gdzie pojawi się kolejny, a jeśli wydarzy się na terenie zamieszkanym przez ludzi może dojść do tragedii.

 1. babel napisał(a):

  BO MOŻLIWE ŻE MOŻE BYĆ TRZECI I OSTATNI RAZ KIEDY POJAWI SIĘ DZIURA I W TEDY BĘDZIE JUŻ ZA PÓŹNO NA SZUKANIE CZEGOKOLWIEK.

 2. babel napisał(a):

  I KU*WA mać zamiast tracić czas na badanie pozostałości to niech skupią się na przeszukiwaniu tego co jeszcze tam pod ziemią może być.

 3. babel napisał(a):

  JEŻELI BĘDĄ KOLEJNE DZIURY „KRATERY” TO NIECH KTOŚ ZBIERZE „EKIPĘ” LUDZI DO PRZESZUKANIA ” PRZESKANOWANIA ” TEGO MIEJSCA TYCH MIEJSC OD A-B wzdłuż i wszerz A MOŻE BĘDĄ TAM KOLEJNE „STATKI POZAZIEMSKIE” GOTOWE DO STARTU I ZANIM BĘDĄ GOTOWE TO NIECH SIĘ POŚPIESZĄ W przeczesywaniu.

 4. babel napisał(a):

  wygląda ona jakby powstała w wyniku podziemnej eksplozji – ziemia została wyrzucona na zewnątrz. Potwierdzają to lokalni mieszkańcy, którzy twierdzą, że najpierw widać było w okolicy sporo dymu, a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu.Jeden z badaczy stwierdził: „nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie ciężko uwierzyć, że to dzieło przyrody”.
  SĄDZĘ ŻE BYŁ TO POZAZIEMSKI „STATEK” UNOSZĄC SIĘ PIERW- WYDOSTAJĄC Z MIEJSCA „że najpierw widać było w okolicy sporo dymu” A POTEM „a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu” PRZEJŚCIE W NAPĘD O BARDZO DUŻEJ PRĘDKOŚCI.„nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie ciężko uwierzyć, że to dzieło przyrody”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.