Kometa ISON jednak przetrwała ale wydaje się być mniejsza

kometa ison przetrwała przelot koło słońca

Wydawało się, że wyparowała. Astronomowie byli zrozpaczeni. Ale ISON istnieje i ma się nieźle.

Pierwsze informacje po jej przejściu przez peryhelium były bardzo pesymistyczne. Wydawało się, że ISON wyparowała. Już w dwie godziny po muśnięciu Słońca pojawiły się informacje, że kometa przetrwała – przynajmniej częściowo.

ISON przetrwała przelot koło słońca

Lot komety śledzi od wczoraj warszawskie planetarium Niebo Kopernika i zbiera komentarze specjalistów. – W niebieskim filtrze kometa świeci mocniej niż przed peryhelium… – skomentował to co się dzieje na niebie Michał Kusiak z Uniwersytetu Jagiellońskiego, odkrywca 150 komet muskających Słońce.

Wygląda na to, że ISON zaskoczyła – i zaskakuje – wszystkich. Czekajmy na kolejne doniesienia, a tymczasem prezentujemy zdjęcia wykonane przez sondę SOHO. Widać na nich wyraźnie, że ISON spokojnie odlatuje z okolicy Słońca.

ISON przetrwała przelot koło słońca

 1. łowca komet napisał(a):

  co jeden,qrwa mundrol to mądrzejszy.

 2. Kamil napisał(a):

  Ma teraz -1 mag. i istnieje.

 3. jareq napisał(a):

  a mi się wydaje że ison przetrwał , i co na to eksperci

  zdziwko ???

 4. vv napisał(a):

  ..bezdety, ison przetrwała w całości i zbyt niecierpliwym naukowcom wywinęła numer…zapewne wywinie jeszcze nie jeden numer współczesnym ziemianom, ..oby nie horror

  http://www.youtube.com/watch?v=UYjxT30lsEc

 5. Arachian napisał(a):

  ISON ma się świetnie i leci nowym torem. Jej ,,towarzysz” też ma się nieźle i był wczoraj głównym aktorem pewnego filmiku w POLSCE.

 6. Tomasz napisał(a):

  Bzdury !! Z moich informacji wynika, że kometa ISON minęła Słońce i leci w kierunku Ziemi !!! Nie wierzcie tym oszustom i kłamcom z NASA !! Czy zachaczy o Ziemię, za wcześnie mówić. Ale napewno w USA wiedzą więcej…

 7. anikifadia napisał(a):

  Niestety . . . To już koniec jej istnienia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.