Koniec świata w 2017 roku? Ma nastąpić „Zemsta Boga”

Co roku znajdują się tacy prorocy, którzy zwiastują rychłą apokalipsę. Różnej maści szamani i guślarze przekonują, że rozgryźli datę końca świata, dzięki analizie np. Nostradamusa. Ale i wśród mistyków uważających się za chrześcijan nie brakuje czarnowidzów. Ci twierdzą, że obliczyli rok „Zemsty Boga”, dzięki analizie Biblii. Ich zdaniem koniec świata nastąpi już w przyszłym roku. I to nie jednego dnia! Daty są dwie: 21 sierpnia i 23 września. Skąd taka rozbieżność i przekonanie co do słuszności przepowiedni?

Wielebna Donna Larson, która prowadzi blog „Rapture and End Times”  ma nową prognozę końca świata. W dodatku nie jest osamotniona w przekonaniu, że Apokalipsa nadejdzie już w 2017 r. Larson twierdzi, że niedawne, tragiczne w skutkach trzęsienia ziemi mogą oznaczać początek końca. Przypomina przy tym słowa Biblii mówiące o tym, że „człowiek będzie rządził Ziemią przez 6000 lat zanim stanie przed obliczem gniewu Bożego”.

Obliczając czas według Biblii, Adam został stworzony w 3983 r. p.n.e. Czyli w przyszłym roku wypada okrągły 6000 r. Wielebna wierzy, że dzień końca też nie może być przypadkowy. Jej zdaniem będzie to 70. rocznica decyzji ONZ o ustanowieniu państwa Izrael i 50 lat po zjednoczeniu Jerozolimy. „Wszystkie te liczby mają znaczenie biblijne – 50 i 70 oznaczają początek i koniec” – wyjaśnia Larson.

Michael Parker, który prowadzi chrześcijański blog End of Time Prophecies, wspiera tę teorię, mówiąc: „2017 będzie rokiem wielkiego przebudzenia i wielkiego wstrząsu. Pismo mówi nam, że kiedy naród i jego liderzy będą zaangażowani próbę podzielenia ziemi Izraela, Bóg przyjdzie do tego narodu i za karę podzieli ziemię. Zaćmienie słońca 21 sierpnia 2017 roku swoją drogą w poprzek Stanów Zjednoczonych praktycznie przetnie je na pół. Inna przepowiednia spełni się w dniu 23 września 2017 roku, kiedy nastąpi wyrównanie planet i gwiazd, jak w Księdze Objawienia, rozdział 12″ – przekonuje bloger.

Dwa dni apokalipsy to dodatkowy ból i cierpienie. Jednak jeśli tym razem koniec świata znowu nie nadejdzie, pozostanie jeszcze przepowiednia chrześcijańskiej grupy Unsealed, która czeka z Apokalipsą na jesień 2024 r. Wygląda na to, że przemysł przepowiedni kręci się nieprzerwanie i będzie się kręcił jeszcze długo po końcu świata. Kiedykolwiek on nastąpi.

źródło: fakt
 1. Kimbur napisał(a):

  Wyznawcy judaizmu mają kalendarz, w którym do roku 5999 jeszcze daleko. Nasze pokolenie nie dożyje do końca świata. Możemy doświadczyć strasznych kataklizmów i wojen, ale koniec świata ziemskiego to dopiero 38. wiek.

 2. Andrzej napisał(a):

  Zbiera mi się na pawia jak codziennie czytam że już jutro będzie koniec świata. Był już kutwa jeden w 2012 i jakoś wszyscy mają się dobrze. Czy stado debili nie ma nic innego do roboty jak tylko wywoływanie powszechnego wku***nia u ludzi? Nie będzie żadnego końca świata, ani jutro ani za sto lat. Niech wbiją sobie to do łba w końcu!

 3. uuuuu napisał(a):

  czy wam też ciągle jakieś reklamy na nowych kartach sie otwierają …?

 4. dziadek napisał(a):

  A czy wiecie że wszystkie daty możecie sobie podarować?? Bo jeśli mówimy o uwczesnym FAKTYCZNYM datowaniu to mamy obecnie 2010rok!! a to dzięki pomyłce braciszka zakonnego który obliczając nowy kaalendarz rąbnoł się właśnie o te 6lat he he

  • anikifadia napisał(a):

   A można prosić o jakiegoś linka z uzasadnieniem tego bo bardzo mnie to interesuje… Czyli według Pańskiej wypowiedzi na rok 2012 dopiero nadejdzie?

  • Sierściuch napisał(a):

   Nie masz racji. Skoro nastąpiła pomyłka w datowaniu (google: „mnich Dionizy Mniejszy”) i Jezus narodził się 4-7 lat wcześniej, to teraz będą w rzeczywistości lata 2020-2023 – 2016 + 4-7 lat „ery przed Chrystusem”

 5. Krotyl napisał(a):

  Zacznie się królestwo 1000 lecie od daty 07.10.2019

 6. raven napisał(a):

  zakładając że ktoś ma wizje czy np w billi pisze o tym co ma być to znaczy że co że to co teraz jest i będzie to już było ? a życie to taki względnie film ? albo tak albo nie dajcie się nabierać po co w ogóle miałby być koniec ? to że ludzie zginą to nie oznacza końca po doświadczeniach tzw obe jestem przekonany że świat jest dużo bardziej skomplikowany niż ten kawałek ziemi to tu życie , nie bójcie nic i cieszcie się każdym dniem realnie

 7. Zord napisał(a):

  Raczej rok 2016 od kiedy uplynelo 6000lat po stworzeniu Adama. Rok zerowy nie istnieje w historii, jest stosowany tylko w astronomii

 8. tteis77 napisał(a):

  początek końca świata rozpoczął się już dawno, teraz dochodzi do jego końca by nadać temu nowy początek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.