Koniec świata przepowiedziany przez Nostradamusa nie nastąpił ale mogła się zacząć 3 wojna światowa

25 listopada miała nastąpić zagłada świata. Mówi o tym przepowiednia Nostradamusa, zapisana w jego słynnych centuriach.

3 wojna swiatowa

Przypadający na środę koniec świata, Nostradamus zapowiedział w centuriach. Według niego 25 listopada miał mieć miejsce wielki kataklizm. Miałoby też dojść do wojny światowej, co w świetle ostatnich wydarzeń w Turcji, było by bardzo prawdopodobne.

3 wojna swiatowa

Katastroficzna centuria

Przepowiednia końca świata, mającego przypaść w środę, brzmiała następująco:

„Przez Hesperię i Insubrię:

Ogień na statku, plaga i zniewolenie,

Merkury w Strzelcu, Saturn zajdzie”

Dokładnie taki układ planet przypadał na środę. Hesperia i Insubria to z kolei południowe rejony Europy. Wielu interpretatorów centurii Nostradamusa uważa, że dotyczą Watykanu lub po prostu Rzymu i mogą mieć związek z zamachami terrorystycznymi.

Znawcy centurii dodają, że wieszcz przepowiedział też atak Wielkiego Talibanu na Europę oraz wybuch trzeciej wojny światowej, która potrwa 27 lat.

Centurie Nostradamusa powstały w XVI w. Mają formę rymowanych czterowierszy. Wszystkie skupiają się na wizjach katastroficznych.

Poczekajmy jeszcze 5 mld lat

Nauka sceptycznie podchodzi do tych przepowiedni. Wszelkie badania kosmosu, a przede wszystkim naszego Układu Słonecznego podają, że koniec świata nastąpi dopiero za 5 mld lat, kiedy Ziemię „połknie” Słońce.

Kiedy do tego dojdzie, Słońce zmieni się w tzw. czerwonego olbrzyma. W takich warunkach Ziemia i najbliższe Słońcu planety będą narażone na działanie tak wysokich temperatur, że przejdą w stan gazowy, a więc po prostu wyparują.

źródło: tvn meteo

 1. Anonim napisał(a):

  Przepowiednia:
  I nastąpi 7 dni ciszy, a po nich 7 dni jazgotu. I runie mur i jezioro zajdzie krwią, a owce będą beczeć w niebogłosy jak stado szrańczy. I dym spowije wyspę jaszurzą, a kominy nie ocaleją od podmuch straszliwego. A będzie to w 7 cyklu księżycowym. I zachód zajdzie krwią a na wschodzie urodzi się dziecko-olbrzym i zje pączka. Wtedy mirady pająków wyjdą z ukrycia… blablabla… blablabla…

 2. Anonim napisał(a):

  Pozar na statku. Moim zdanienm chodzi oto ze na naszym statku czyli eeuropie jest pozar czyli terrorysci lub cos

 3. Wojox napisał(a):

  Nie docytowałeś coś o terenach pochyłych. I bez przesady, nawet by mi na myśl nie przyszło że mowa tam o końcu świata.
  Pochyłe tereny, górzyste, pagórkowate, Biblia wspomina że żadna górzysta droga nie ocaleje. Więc osuwiska, wstrząsy sejsmiczne które wzruszą górami…
  Ogień na statku ? No tu problem, bo wiele statków może płonąć, od tankowca, kontenerowca po jakiś wojenny okręt. Plaga to umieranie z powodu chorób i zniewolenie? Może być powiązane z plagą, mogą zamykać do obozów (może i FEMA i innych) z powodu plagi więc i zniewolenie. Miałoby się zacząć od okresu który tam podaliście czyli po 25.11.2015
  Tak to z analizowałem? Czy dobrze nie wiem. Proroctwa tego szarlatana trzeba dopasowywać do wydarzeń więc to raczej jest literatura S-F…

 4. luki napisał(a):

  szatańska armia niem.(z czarnym krzyżem na sprzęcie militarnym – krzyżacy też notabene taki posiadali na płaszczach) została oficjalnie spuszczona z łańcucha….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.