Księżyc uderzy w Ziemię zmieniając ją w morze ognia

Jak donosi brytyjskie The Sun, losy ziemskiego satelity są już przesądzone. Pewne jest, że Księżyc w końcu spadnie na Ziemię, powodując przy tym ogromne straty i zmieniając powierzchnię naszej planety w ogromny obszar pokryty gorącą lawą.

W rozmowie z miesięcznikiem Forbes Jason Barnes, planetolog z uniwersytetu w Idaho tłumaczy, że jest to naturalne następstwo zależności występujących między Ziemią i Księżycem – Srebrny Glob po prostu konsekwentnie zbliża się do swojego końca.

– Energia, która zostanie wytworzona podczas zderzenia dosłownie rozpuści powierzchnię Ziemi i pozostawi po sobie ocean magmy.

Na szczęście ani my, ani ludzkość w ogóle nie doczeka tego momentu. Naukowcy są zgodni – do tego czasu czeka nas zupełnie inna zagłada. Może to być zderzenie z gigantyczną asteroidą, fatalny kataklizm wywołany wybuchem jednego z superwulkanów czy śmietelna w skutkach nadaktywność Słońca. Jeśli zaś chodzi o „upadek Księżyca”, to nastąpi on prawdopodobnie za 65 miliardów lat. Wcześniej czeka nas jednak jeszcze jedna apokalipsa, w zasadzie gwarantowana – za pięć miliardów lat Słońce rozrośnie się i dosłownie wchłonie znaczną część Układu Słonecznego.

A do tego czasu pozostaje nam tylko wypatrywać nowtch doniesień o bliższych końcach świata. w 2017 roku jest już kilka potencjalnych dat.

źródło: onet
 1. Andrzej napisał(a):

  Przecież wpajali nam do głowy że księżyc oddala się od ziemi 8cm na rok.

 2. Anonim napisał(a):

  ale kiedy uderzy w Ziemię ???????????

 3. KON napisał(a):

  Ale głupoty pieprza nawiedzona kasta naukowcow .Niech patrza jak ich swiat powoli przestaje istniec

 4. Seb napisał(a):

  A może odleci.Podobno wcześniej go nie było.

 5. Leliwa napisał(a):

  przecież księżyc się oddala od ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.