Mamy 240 tysięcy lat na opuszczenie Ziemi. Jak nie to zginiemy

Naukowiec Coryn Bailer-Jones z Instytutu Astronomii im. Maxa Plancka analizował ruch 50 tysięcy gwiazd widocznych na niebie. Jego uwagę przykuł pomarańczowy karzeł HIP 85605. Gwiazda śmierci przemierzając kosmos dotrze do nas za 240 tysięcy lat bombardując nasz układ niezliczoną ilością gruzu kosmicznego i komet.

Na chwilę obecną nasza planeta nie jest zagrożona gwiazdą śmierci lecz do zdarzenia dojdzie za 240 tysięcy lat. Naukowiec w celu ustalenia niebezpieczeństwa posłużył się programem komputerowym tworzącym symulację zdarzeń. Gwiazda w przybliży się do Słońca na odległość od 0.13 do 0.7 lat świetlnych.

Spowoduje to zaburzenia grawitacyjny masy obiektów znajdujących się w obłoku Oorta na obrzeżach naszego Układu Słonecznego a obiekty te wystrzelą w kierunku centrum Układu i zostaniemy przez nie zbombardowani.

Obłok OortaObłok Oorta

Obłok ten składa się z pyłu, drobnych okruchów i planetoid obiegających Słońce. Jest pozostałością po formowaniu się Układu Słonecznego. W jego skład wchodzą obiekty wyrzucone z Układu przez oddziaływanie grawitacyjne gazowych olbrzymów we wczesnym okresie jego formowania.

Jeżeli do takiego scenariusza doszło by dzisiaj nikt nie zdołał by się uratować. Na szczęście mamy trochę czasu, żeby się na to przygotować o ile nie zaskoczy nas jakaś katastrofa dużo wcześniej.

Gdzie możemy uciec przed Gwiazdą Śmierci?

Jeżeli posiądziemy odpowiednią technologię możemy udać się na planetę Kepler-186f. Jest to pierwsza z planet wielkości Ziemi znajdująca się w nadającej się do życia strefie gwiazdy innej niż Słońce.

Planeta Kepler186f

Planeta Kepler 186f

Kepler-186f jest jedną z pięciu planet wielkości zbliżonej do Ziemi w systemie gwiezdnym położonym o blisko 500 lat świetlnych od Słońca (rok świetlny to 9460 mld km)

Według astronoma z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkele, Geoffa Marcy’ego, nowo znaleziona planeta jest najlepszym jak dotąd ciałem niebieskim nadającym się do zamieszkania. Wykryto ją kosmicznym teleskopem agencji NASA Kepler.

 

 1. Żal napisał(a):

  Po pierwsze źródła. Skoro powołujesz się na czyjeś badania to odnajdź na stronie rzeczonego instytutu link do publikacji lub chociaż jej konkretny tytuł. Inaczej można to sobie wszystko wsadzić.

 2. ZIUTA napisał(a):

  jA TEZ MOGE NAPISAC TAKIE GLUPOTY, BO NIKT TEGO NIE SPRAWDZI,TYLKO ZE JA NIE JESTEM NAUKOWIEC TYLKO MYSLACY CZLOWIEK,JAK MOZNA PUBLIKOWAC TAKI BZDURY….TA STRONA PRZESTAJE MI SIE PODOBAC

  • anikifadia napisał(a):

   Jak chcesz to będę zamieszczał kilka linków do bardziej kontrowersyjnych artykułów aby pokazać iż nie jest to wyssane z palca…
   Pozdrawiam

  • tomek napisał(a):

   a no tak można bo weszłaś i to już wystarcza biznes się kręci a ty możesz udawać mądra ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.