Mars: Teraz każdy może sterować łazikiem Curiosity

Mars Curiosity

Chcecie odwiedzić Czerwoną planetę bez ruszania się sprzed komputera? Teraz macie taką możliwość za sprawą dwóch, bardzo ciekawych aplikacji webowych przygotowanych przez NASA – Mars Trek oraz Experience Curiosity.

Pierwsza z nich – Mars Trek – pozwala spojrzeć na szerszy obraz – dostajemy zdjęcia zebrane przez 50 lat eksploracji Marsa nałożone na jej powierzchnię w stylu Google Earth, a zatem możemy swobodnie przybliżać i oddalać obraz i klikając przemieszczać się z jednego końca planety na drugi. Możemy przełączać się między widokiem 2D i 3D, a także wybierać najciekawsze, predefiniowane miejsca zaznaczone wcześniej dla nas przez astronomów z NASA.

Experience Curiosity z kolei stawia nas bezpośrednio na gruncie – tu przejmuje kontrolę nad marsjańskim łazikiem Curiosity, ręcznie nim sterujemy, możemy oglądać świat przez jego kamery i możemy zapoznawać się poszczególnymi jego systemami.

Do działania obu aplikacji konieczna jest jedynie współczesna przeglądarka internetowa – wystarczy udać się pod linki powyżej.

Źródło: NASA, geekweek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*