NASA ostrzega: 4 stycznia na Ziemi zaniknie grawitacja

4 stycznia zniknie grawitacja

NASA wieści, że 4 stycznia 2015 roku od godziny 18:47 zacznie dochodzić do zaburzeń w ziemskim polu grawitacyjnym, na skutek czego wszelkie organizmy żywe i przedmioty znajdujące się na powierzchni Ziemi, staną się lżejsze. Do czego to może doprowadzić?

Tydzień ciemności, którego mieliśmy doświadczyć tuż przed świętami, skończył się fiaskiem, a już media społecznościowe obiegła kolejna mrożąca krew w żyłach wiadomość. Tym razem mamy utracić swoją naturalną wagę, a to za sprawą pewnego, nie do końca poznanego zjawiska.

4 stycznia zniknie grawitacja

Jest nim wzajemne oddziaływanie grawitacyjne Plutona i Jowisza. Oba ciała niebieskie wraz z Ziemią mają się znaleźć na jednej linii w dniu 4 stycznia 2015 roku o godzinie 18:47 czasu polskiego (9:47 rano czasu pacyficznego). Ma to ponoć doprowadzić do zaniku grawitacji i wytworzenia się tzw. mikrograwitacji, którą znamy chociażby z pokładu Stacji Kosmicznej.

Tak wieści wpis na Twitterze, który miała opublikować NASA. Oczywiście wpis okazał się być spreparowany, bo żadnej takiej wiadomości NASA nigdy nie zamieściła:

4 stycznia zniknie grawitacja

Nie wiadomo też dokładnie, jak miałby wyglądać owy fenomen. Według jednej wersji zaczęlibyśmy się, wraz z wszelkimi przedmiotami, unosić w powietrze, a według innych wersji, tylko „zrzucić” kilka kilo wagi. Oczywiście na pierwszy rzut oka brzmi to zabawnie. W rzeczywistości mikrograwitacja na Ziemi mogłaby doprowadzić do kataklizmu, bo np. budynki obracałyby się w ruinę, a ludzie unosiliby się nad ulicami, niczym baloniki wypełnione helem.

Skąd wzięła się ta ponura wizja? Otóż wymyślił ją rzekomy brytyjski astronom Patrick Moore. Jeśli rzeczywiście jest naukowcem, i w ogóle istnieje, to z pewnością wie, że siły grawitacyjne planet innych niż Ziemia, ze względu na odległość, nie mają na nas żadnego, ale to żadnego wpływu. Jakby tego było mało, to jeszcze 4 stycznia Pluton, Jowisz i Ziemia wcale nie znajdą się na jednej linii. Cała teoria trzęsie się tym samym w posadach.

Jedynym prawdziwym zjawiskiem, które czeka nas 4 stycznia 2015 roku o godzinie 8:00 rano, będzie znalezienie się Ziemi w tzw. peryhelium, czyli w punkcie orbity najbliższym Słońcu. Dzieje się tak każdego roku na początku stycznia. Ziemia będzie odległa od naszej dziennej gwiazdy o 147 milionów kilometrów i będzie się poruszać po orbicie z największą prędkością w całym roku, osiągając 100 tysięcy kilometrów na godzinę. Jedynym efektem tego zjawiska będzie to, że dnia będzie przybywać coraz szybciej.

Szkoda, że bzdury w internecie szerzą się znacznie szybciej, niż prawdziwa wiedza, poparta solidnymi naukowymi dowodami. Z czasem, gdy takich apokaliptycznych wizji będzie coraz więcej, nawet nie zwrócimy uwagi na prawdziwe niebezpieczeństwo, które zapewne zostanie przez nas zbagatelizowane. To właśnie może doprowadzić do większej tragedii, aniżeli nagłe zrzucenie wagi przez wszystkich ludzi na naszej planecie.

źródło: TwojaPogoda.pl

 1. Hipopotam 4565 napisał(a):

  To by bylo niemozliwe. Sam widze

 2. Hittlerspawn napisał(a):

  Hahaha smies

 3. Hittlerspawn napisał(a):

  Hahaha smieszne oszczerstwa

 4. hashimoto 11213 napisał(a):

  Kłamstwo. Nie wiezcie w te brednie

 5. ZIUTA napisał(a):

  moj dom stoi tam gdzie stal , ja waze tyle samo albo i wiecej od swiatecznego obzarstwa, nic po domu nie lata, na zewnatrz tez po staremu…wiec nie wypisujcie tych bzdur o tym co Nasa publikuje, bo po pierwsze nic takiego nie publikuje, a po wtore nie brak czubkow, ktorzy wymyslaja glupoty, zeby tylko zaistniec i miec ogladalnosc internetowa,,,,dawajcie bardziej wiarygodne i sprawdzone informacje, bo dosc juz tego science fiction

 6. kamaro napisał(a):

  Lepiej dać się nabrać dziesięć razy niż raz nie uwierzyć akurat wtedy gdy zagrożenie jest autentyczne 😉

 7. Leliwa napisał(a):

  Pole magnetyczne może wynosić zero a mimo to grawitacja będzie nadal jak była siła grawitacji zależy od masy

 8. w napisał(a):

  yeah będzie latający wibrator!

 9. w napisał(a):

  yeah będzie latający wibrator!

 10. taki tam napisał(a):

  trzeba zamykać spekulantów 😛

 11. seba napisał(a):

  każdemu baranowi który pieprzy o końcu świata powinno się obcinać jęzor i tak skończyła by się apokaliptyczna propaganda.przynudzacie wy pseudomesjasze

 12. ZIUTA napisał(a):

  bardzo dobrze ze strona zdementowala te kolejna plotke,ale wogole dziwie sie, ze ja wogole zamiescila, bo jesli to bzdura i wierutne klamstwo, to po co sobie glowe tym zawracac, w internecie jest coraz wiecej nieprawdziwych wiadomosci i smieci, wiec prosze, lepiej dobierac neewsy, abysmy my internauci na tej choc stronie mieli swiadomosc, ze nas nie robia w bambuko

  • Any napisał(a):

   Tylko widzisz, jeśli są tu takie osoby, które sprawdzają wiadomości nie tylko na tej stronie, wtedy taki artykuł pomaga się zorientować, że nie wszystko co mówią jest prawdą, a znam takie osoby, które biorą zazwyczaj wszystko na poważnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.