NATO: Rosyjskie czołgi, artyleria i oddziały bojowe na granicy z Ukrainą. Kijów szykuje się do ofensywy

Rosja Ukraina wojnaNATO zaobserwowało, że od dwóch dni rosyjskie czołgi, artyleria i oddziały bojowe przekraczają granicę z Ukrainą. Zauważono też na Krymie obecność rosyjskich ciężarówek zdolnych do przewożenia broni jądrowej

Rosja Ukraina wojna

W ciągu dwóch dni zaobserwowaliśmy kolumny sprzętu rosyjskiego: przede wszystkim rosyjskich czołgów, artylerii rosyjskiej, rosyjskich systemów obrony powietrznej i rosyjskich wojsk bojowych przekraczających granicę z Ukrainą – powiedział naczelny dowódca wojsk NATO w Europie

Broń jądrowa na Krymie?

Te same informacje podawali wcześniej obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), którzy raportowali o 43 nieoznakowanych ciężarówkach, które przewoziły wieloprowadnicowe wyrzutnie rakietowe.

Najbardziej martwi mnie, że granica między Ukrainą a Rosja jest całkowicie otwarta. Siły, pieniądze, wsparcie, zaopatrzenie, broń przenikają przez granicę zupełnie bez kontroli, to nie jest dobra sytuacja – powiedział Breedlove. – Powinniśmy wrócić do sytuacji, gdy międzynarodowa granica jest respektowana, co pomoże nam opanować problem rosyjskich posiłków we wschodniej Ukrainie – dodał. Wspomniał również, że NATO zaobserwowało na Krymie obecność rosyjskich ciężarówek, zdolnych do przewożenia broni jądrowej.

Ukraina szykuje się na ofensywę

Ukraińcy prawie codziennie alarmują o ruchach wojsk rosyjskich nad swoją granicą oraz podają wiadomości o kolejnych kolumnach pojazdów wojskowych, w tym czołgów, wjeżdżających na ich terytorium z Rosji.

Minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak poinformował, że w oczekiwaniu na możliwą ofensywę bojowników z samozwańczych prorosyjskich republik ludowych (donieckiej i ługańskiej) prowadzone są szkolenia sił rezerwowych, a wojska, które uczestniczą w operacji antyterrorystycznej w Donbasie, przygotowują dwie linie obronne na umownej granicy z terytoriami kontrolowanymi przez buntowników.

Zawieszenie broni w Donbasie nie jest przestrzegane

– Ukraińskie siły rządowe powinny przygotować się do wznowienia walk z prorosyjskimi rebeliantami na wschodzie kraju – oświadczył w środę podczas posiedzenia rządu w Kijowie minister. – Obserwujemy wzmacnianie sił ugrupowań terrorystycznych, w tym także ze strony Federacji Rosyjskiej. Śledzimy ich ruchy, znamy miejsca dyslokacji i, oczywiście, oczekujemy na nieprognozowane działania z ich strony – ostrzegł.

Od 5 maja w Donbasie obowiązuje zawieszenie broni, zgodnie z ustaleniami zawartymi między Ukrainą a Rosją z udziałem OBWE, jednak jest ono nieustannie naruszane. Separatyści twierdzą, że porozumienie pokojowe łamie strona ukraińska, ta jednak utrzymuje, że nie atakuje przeciwnika, a prowadzi wyłącznie działania obronne.

źródło: PAP

 1. JezusKrólem napisał(a):

  Detronizujemy Królową Niebios.
  Prawdziwi chrześcijanie, opierający się na Bibli a nie doktrynach kościelnych, religiach. Jeśli znacie prawdę i wiecie z czym się je Królowa Niebios, dołączcie do jutrzejszej modlitwy (14.11.2014):
  http://detektywprawdy.pl/2014/11/11/zdetronizujmy-krolowa-niebios/
  Koniec Królowej, pora aby Jezus zasiadł na swoim prawowitym Tronie.
  Dość cierpienia polaków. Pora na miłość.

  • Błąd: Podpis zaszyfrowany. napisał(a):

   Dlaczego znieważasz moją Mamę?
   Jestem prawdziwym Chrześcijaninem, kocham Pana Jezusa tak mocno, jak tylko potrafię i tak samo Maryję.
   To Ona pierwsza nauczyła mnie pięknej miłości do Pana Jezusa i innych ludzi.
   To Ona razem z Panem Jezusem ciągle przy mnie czuwają, by nie zdarzył mi się upadek.
   I czy się modlę do Pana Jezusa, czy do Maryi, to większość z tych modlitw jest wysłuchiwana.
   Może po prostu jeszcze Jej nie poznałeś/aś. – Poznaj Ją najpierw, bo to najukochańsza Mama, jaka istnieje, uwierz mi.
   Ona króluje razem ze swym Synem, wierzę w to, a nawet ośmielę się powiedzieć, że ja to wiem.
   A jeśli nic Cię tutaj nie przekonuje, to przemódl to i poproś Pana Boga o wskazówkę.
   Życzę Ci łask Bożych i błogosławię Cię.

   • Błąd: Podpis zaszyfrowany. napisał(a):

    Nawet podczas egzorcyzmów demony nie mogły wytrzymać, gdy było wzywane imię Maryi i raz nawet Szatan wypowiedział słowa, że Jej szczególnie znieść nie może, ponieważ jest wściekły, że Maryja jako człowiek „zmiażdży mu głowę” (Księga Rodzaju), on bardzo Jej nienawidzi, a skoro Szatan jest złem, to nie będzie nienawidzić zła, ale będzie nienawidzić dobro.

  • Błąd: Podpis zaszyfrowany. napisał(a):

   A oto fragmenty Pisma Świętego, może jest ich więcej, ale mam zbyt mało czasu na ich szukanie, jednak jeśli będzie potrzebna większą ilość, to wtedy dodam… :

   1.Syr 24,1-4
   2.Ap 12,1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.