Niemcy: Gigantyczne zapadlisko w ziemi o głębokości 40 metrów

W niemieckiej miejscowości Nordhausen zapadła się ziemia. Powstała gigantyczna dziura, do której zaczęły się osuwać budynki. Nikomu nic się nie stało, bo w środku nie było ludzi. Z czasem krater zaczął wypełniać się wodą. Na miejsce jadą geolodzy, którzy być może wyjaśnią przyczyny powstanie krateru.

zapadlisko

Ziemia zapadła się w Nordhausen w piątek wieczorem. Doszło do tego na terenie zakładu serwisowego, pomiędzy dwoma budynkami. Powstała olbrzymia dziura w ziemi, która zaczęła się powiększać. W efekcie zapadły się fragmenty budynku biura oraz sąsiedniego warsztatu.

Nikomu nic się nie stało, bo było to wieczorem, po godzinach pracy. Na terenie zakładu nikogo już nie było.

zapadlisko

Powstała dziura o głębokości 40-50 metrów, cała wypełniona jest wodą. Jak powiedział Gerd Jung z lokalnej straży pożarnej, prawdopodobną przyczyną jest podmycie ziemi przez podziemną odnogę górskiej rzeki Salza.

Ludzie z sąsiedztwa opowiadali, że najpierw usłyszeli potężny huk, potem w ziemi powstały dwie dziury, które się powiększały, aż w końcu połączyły się i powstał krater.

zapadlisko

W drodze na miejsce są geolodzy.

źródło: rmf fm
 1. Nordhausen napisał(a):

  http://nordhausen.thueringer-allgemeine.de/web/nordhausen/startseite/detail/-/specific/Montag-Lagebesprechung-zum-Erdfall-in-Nordhausen-1692088825

  Ja wiem ze każda historia zasługuje na barwne ubarwienie ale żeby od razu z 5m na 50m??? Żenujące…

 2. Trak napisał(a):

  Czyja własność notarialna, ten odpowiada.
  Niech zasypuje, bo kara będzie – czyli Schtraf.
  I gitara.

 3. Wojox napisał(a):

  Sprawiedliwość niebawem zacznie odwrót taktyczny. Każdy krzywdziciel poniesie swój ciężar a skrzywdzeni będą widzieć to na własne oczy. Nie warto złorzeczyć, nie warto krzywdzić, bo przychodzi kres wszystkich którzy się pławili i żerowali na krzywdzie innych.

 4. hgdi napisał(a):

  ziemia się rozstępuje, i nikt nie jest w stanie powstrzymać.

 5. Pulsar napisał(a):

  Że też tak pod Sejmem się taka dziura nie utworzy, w czasie gdy jest on pełny od posłów (np: gdy debatują o podwyżkach swych diet poselskich – bo wtedy zawsze jest pełna)

  • Timon napisał(a):

   Zauważyłem, że życie jest tak prowadzone, aby ludzie nie mogli się cieszyć z czyjegoś nieszczęścia lub śmierci, szczególnie ci sprawiedliwi. Nie wiem dlaczego tak jest, ale nieszczęście niegodziwców sprawia, że sprawiedliwy człowiek jaśnieje, a wszechświat swoją biernością chce to zadusić, abyśmy czuli się beznadziejnie bez wiary w sprawiedliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.