Niesamowity film z przelotu sondy New Horizons obok Plutona

Już mieliśmy okazję zobaczyć prawdziwe fotografie Plutona, które zostały wykonane w trakcie przelotu sondy New Horizons obok tej wciąż skrywającej wiele tajemnic planety karłowatej.

Pluton

Film złożony z wielu zdjęć, na którym ukazano to, co „widziała” sonda przez 4 godziny, podczas zbliżania się i oddalania od Plutona, przygotował w połowie sierpnia Bjorn Jonsson.

Jednak NASA postanowiła nieco go rozbudować i dołożyć kilka nowych, pięknych zdjęć. Efekt po prostu ponownie zapiera dech w piersi.

Sonda w kolejnych latach będzie zmierzała w kierunku ciała o średnicy 45 kilometrów, które jest 1000 razy bardziej masywne niż przeciętna kometa i około 10 000 razy mniej masywne niż Pluton, a znajduje się w Pasie Kuipera.

Według planu, New Horizons osiągnie swój kolejny cel, znany jako 2014 MU69, w 2019 roku.

źródło: geekweek

  1. Wojox napisał(a):

    Kolejna tania bajkowa animacja. Ludzie jednak mają skłonność do wiary w bajki. Ja lubię Star Trek i inne bajeczki bo wiem że to bajeczki. A NASA serwuje bajeczki jako fakty a ludziska wierzą tej szatańskiej sekcie..

  2. babel napisał(a):

    pluton może być tylko wymówką. odległość od ziemi jest dość wystarczająca do obserwacji czy ze strony kosmosu nic jej nie zagraża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.