Pierwszy krok ku wyprawie na Marsa (transmisja NA ŻYWO)

Jutro (04.12), o godzinie 13:05 czasu polskiego, NASA przeprowadzi pierwszy test swojego najnowszego dziecka, czyli statku kosmicznego Orion, który przeznaczony będzie do wykonywania długotrwałych, załogowych misji kosmicznych. To niesamowicie ważne wydarzenie, jest to bowiem pierwszy w historii pojazd umożliwiający odbycie podróży człowieka w głęboką przestrzeń kosmiczną.

Dzięki Orionowi, nasza cywilizacja będzie mogła postawić nogę na Księżycu, a także na nowej planecie, a mianowicie na Marsie. Poniżej możecie zobaczyć, jak będzie wyglądał jego pierwszy „wypad” w kosmos, który zostanie przeprowadzony pod kryptonimem Exploration Flight Test 1.

Statek wyniesie na orbitę rakieta Delta IV. Kapsuła ma dotrzeć do pasa radiacyjnego (pas Van Allena), który otacza naszą planetę. Występuje w nim intensywne promieniowanie korpuskularyjne, składające się z wysokoenergetycznych cząstek promieniowania kosmicznego.

TRANSMISJA NA ŻYWO

  1. Ja napisał(a):

    Wątpię aby to się udało kiedykolwiek, ziemia ma wokół siebie silne pole ochronne dzięki któremu nie obrywa mocno różnymi cząstkami elementarnymi, wysyłanymi przez słoneczko ;] po przekroczeniu tej bariery czeka kosmonautów pewna śmierć ;] Statki/wahadłowce/rakiety bez odpowiedniej osłony „puki co nikt się nie chwalił czymś takim” nie dolecą z żywą załogą na miejsce ;]

    P.S. Kolejny szwindel na wyciągnięcie kupy kasy od nieświadomych lemingów ;]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.