Polska: w obawie przed Rosją powstają plany reanimacji Armii Krajowej

W Polsce ze względy na agresję Rosji niebawem powstanie Armia Krajowa. Będzie zrzeszać około 100 tysięcy osób a jej rolą było by interweniowanie podczas konfliktu, nim nie dotrze wsparcie NATO

Sytuacja na Ukrainie pokazuje, że żadne państwo w okolicy granic Rosji nie jest bezpieczne. Polska przechodzi modernizacje armii, która pozwoli do 2022 zmodernizować system obrony rakietowej, część lotnictwa i reszty wojska. Wydaje na zbrojenia 2 proc. PKB – to jeden z najwyższych wskaźników w sojuszu północnoatlantyckim lecz do tego czasu nasz kraj jest jednak ciągle wrażliwa i narażona na atak.

Armia Krajowa miała by pomóc w stawieniu oporu na czas, aż nadejdzie pomoc od natowskich sojuszników. O ile przyjdą, w Polsce żywa jest pamięć o 1939 roku. Byliśmy wtedy częścią silnego sojuszu w 1939 roku i nikt nie przyszedł nam z pomocą.

Teraz słyszy, że niezbyt chcą nam pomóc Niemcy, a NATO nie może dojść do porozumienia w sprawie wysłania tutaj swoich jednostek. Koniec końców okazuje się, że najpewniejszą obroną będzie liczenie na siebie.

ćwiczenia Armii Krajowej

Pierwszy oddział Armii Krajowej powstał w Świdniku pod koniec września a od tego momentu powstają kolejne. To pierwszy na świecie przypadek, gdy zalążek przyszłej partyzantki powstaje jawnie, w blasku fleszy, na konferencji prasowej.

W Polsce jest  100-200 tys. ludzi, którzy rwą się do munduru, lubią strzelać i chcieli by należeć do Armii Krajowej. Wydaje się być to bardzo dobry pomysł, który wzmocnił by liczebnie armię naszego państwa.

 1. Szaman napisał(a):

  Proroctwo premier i minister zdrowia

 2. gf napisał(a):

  Teraz muszą tylko geniuszy spisać, żeby wróg wiedział do których drzwi zapukać. Idiotyzm

 3. tamek napisał(a):

  po co ? skoro i tak arabopodobnym pozwalają się osiedlać co jest jednoznaczne z końcem danego kraju

 4. Nikita napisał(a):

  I bardzo dobrze,że coś działamy,bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.