Prawie 70 cywilów zginęło w atakach rosyjskiego lotnictwa

Siły syryjskiego reżimu ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa zintensyfikowały w ciągu ostatnich 24 godzin naloty prowadzone w strefach pod kontrolą rebeliantów i dżihadystów w Aleppo i innych rejonach na północy Syrii. Zginęło w nich prawie 70 cywilów.

Jak poinformowała w niedzielę agencja AFP, od dwóch tygodni walki koncentrują się na południu i południowym wschodzie Aleppo, ale w niedzielę rebelianci ogłosili nowe ataki na kontrolowaną przez siły rządowe dzielnicę Zahra, na zachodnich peryferiach. Aleppo jest podzielone na wschodnie dzielnice kontrolowane przez rebeliantów i dzielnice proreżimowe na zachodzie.

wojna

W ciągu minionych 24 godzin syryjskie i rosyjskie lotnictwo atakowało rebelianckie sektory Aleppo i sąsiedniej prowincji Idlib – podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, dodając, że „prowincja Idlib to rezerwa kadrowa rebeliantów”.

Według mającego siedzibę w Wielkiej Brytanii Obserwatorium w trwających do niedzieli bombardowaniach kontrolowanych przez rebeliantów części Aleppo i w prowincji o tej samej nazwie zginęło co najmniej 45 cywilów, a 22 poniosło śmierć w mieście i prowincji Idlib. Ponadto dziewięciu cywilów zginęło w zachodnim Aleppo w atakach rebeliantów.

wojna

Korespondent agencji AFP przekazał, że szczególnie intensywne naloty koncentrują się w dzielnicy Ramusa w Aleppo, od kiedy przeszła ona w ręce rebeliantów tydzień temu. Przez dzielnicę przebiegała główna droga zaopatrzenia sektorów kontrolowanych przez armię rządową. We wschodnich dzielnicach żyje ok. 250 tys. mieszkańców, a w zachodnich – ok. 1,2 miliona.

wojna

Siły reżimu i ich sojusznicy są obecnie pod presją w Aleppo po wielkiej porażce zadanej im przez Armię Podboju (koalicję sił rebeliantów z dżihadystami, w tym z dawnego Frontu al-Nusra) w południowo-zachodniej części miasta – powiedział Rami Abdel Rahman z Obserwatorium.

źródło: PAP, rmf24
  1. js1610 napisał(a):

    W atakach amerykańskiego lotnictwa cywile nie giną? Mają takie inteligentne bomby, że omijają cywilów?

  2. tom napisał(a):

    Tam nie ma cywilów,ta są tylko muzułmanie.

  3. Dragon napisał(a):

    Jak już pokazujesz adminie zdjęcie to zastanów się jaki to samolot a nie pisz bzdur które każą ci pisać twoi mocodawcy,jakbyś nie wiedział że usrael też bombarduje Aleppo i właśnie zdemaskowałeś to zbrodnicze państwo a to jest F15. I jeszcze jedno nie nazywaj legalnych władz Syrii reżimem.Twój portal staje się stronniczy ale czego się spodziewać po sługach zza oceanu.Natomiast twoi mocodawcy nie mają żadnych skrupułów jeżeli chodzi o bombardowanie ludności cywilnej i szpitali co niejednokrotnie pokazali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.