Przełom! ATOMOWA REWOLUCJA w Polsce, wszystko dzięki umowie z Chinami

Ministerstwo Energii podpisało z Chińską Republiką Ludową porozumienie dotyczące współpracy z zakresie pokojowego wykorzystania energii jądrowej.

Dokument podpisali wiceministrowie energii obu państw – Andrzej Piotrowski i Li Fanrong, doszło to tego w Pekinie. Już od 2016 roku rząd wskazuje na potrzebę budowy elektrowni atomowej na terenie naszego kraju. Plany zakładają jej powstanie w ciągu 10 lat. Miałaby mieć moc 1000 MW. Jednocześnie poinformowano, że w planach są też trzy bloki węglowe.

Dzięki porozumieniu rząd PiS liczy na budowę elektrowni atomowej także w Polsce. Ostatnim razem, gdy zabrano się takie przedsięwzięcie podjęte w latach 80-tych zakończyło się niepowodzeniem.

Chińskie koncerny zaangażowane są w budowę reaktorów w Pakistanie, a podpisały umowy na prace, m.in. w Argentynie i Wielkiej Brytanii. Na ich terenie natomiast stacji energii atomowej wykorzystywanej do zaspokajania potrzeb chińskiej gospodarki na prąd jest aż 36. Ich budowę rozpoczęto po 1990 roku. W dekadę postawiono ich zaledwie 3, resztę, czyli 33 reaktory po roku 2000.

źródło: me.gov.pl/wprost.pl
 1. xvvx napisał(a):

  W Polsce nawet autostrady nie potrafią dobrze zbudować a chcą się brać za elektrownię jądrową. Nazwa Polski za 10 lat- Strefa Zamknięta albo Czarnobyl 2.

 2. Obrzezany Jerzy napisał(a):

  Lo matko bosko chinczyki w Polsce trza psy do lobory chowac bo zeźro!

  • Pierug ruski napisał(a):

   A w Austrii jest taki przysmak świąteczny „Kocina po Polsku”, ciekawe czy chowają sierściuchy do łobory jak Polaka zobaczą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.