EnglishFrenchGermanItalianRussianSpanishSwedish

Przepowiednia nostradamusa dotycząca wojen w XXI wieku

Przepowiednia nostradamusa dotycząca wojen w XXI wieku

Niektóre przepowiednie Nostradamusa dotyczące wojny, toczącej się na początku XXI wieku, która miałaby trwać nie mniej niż 27 lat. “Czerwony grad, woda, krew i ciała pokrywają ciała”. Według Nostradamusa, największe zniszczenia mogą dotknąć Amerykę. Byłaby to wojna prowadzona przy pomocy ogromnej ilości rakiet. W swojej wizji widział on całe niebo ciemne od “włóczni i … lancy”, pocisków rakietowych. W jego przepowiedniach występuje zapowiedź ataku atomowego na Stany Zjednoczone. Później ogarnie on cały świat. “Kiedy wielki cykl stuleci odnowi się, spadną krew, mleko, głód, wojna i choroby, na niebie widziany będzie ogień ciągnący się ze sobą iskrzący ogon”.
Nostradamus twierdził, że Antychryst, kiedy nadejdzie, sprawi, że “krew prawdziwych duchownych będzie płynąć wszędzie”. Wizjoner sugerował tu możliwość wybuchu między dwiema religiami, połączonej z ogromnymi prześladowaniami Kościoła. Badacze dzieła Nostradamusa zauważają, że przepowiedział on trzech Antychrystów w dziejach ludzkości. Pierwszy to Napoleon (w niektórych źródłach podaje się zamiast Napoleona Stalina), drugim miał być Hitler. Co do osoby trzeciej Antychrysta zdania są podzielone. Z wielu innych przepowiedni, nie tylko tego wizjonera, wynika, że na przełomie wieków Antychryst nadejdzie i opanuje świat.

Niektóre przepowiednie Nostradamusa mówią wprost o nadejściu Antychrysta, który przede wszystkim będzie prześladował Kościół i jego prawdziwego wikariusza (papieża). Nostradamus twierdził, że ten człowiek-potwór, kiedy nadejdzie, sprawi, że “krew prawdziwych duchownych będzie płynąć wszędzie”. Wizjoner sugerował tu możliwość wybuchu wojny między dwiema religiami, połączonej z ogromnymi prześladowaniami Kościoła. Pisze on, że: “niby ulewny deszcz popłynie w świątyniach i na ulicach krew…”Jego zdaniem, poganie “ponownie zniszczą Rzym, a Nowy i Stary Testament będą spalone”. Na szczęście twierdzi on także, że panowanie Antychrysta będzie krótkie, a wojna między siłami dobra i zła będzie trwała około 27 lat. Zaznacza również, że “książę piekieł panować będzie po raz ostatni”. Mają to być straszne lata, powiązane z paleniem domów, rabowaniem, obracaniem świata w ruinę. Wizjoner twierdzi, że zniszczenia te poprzedzi przelot “niezwyczajnych ptaków”, wrzeszczących straszliwie i znikających natychmiast.

Trudno nie kojarzyć tego opisu ze współczesnymi odrzutowcami bojowymi. Jeżeli żyjący w XVI wieku Nostradamus “widział” to wszystko, wtedy bomba atomowa, czy współczesne rakiety i samoloty były dla niego czymś tak niezwykłym i strasznym, że trudno się dziwić, iż człowieka, który wywoła taki konflikt, postrzegał jako wcielenie szatana- Antychrysta. Jedna z jego przepowiedni dotycząca bezpośrednio Antychrysta brzmi następująco: “Antychryst zniszczy wkrótce Trzech, Siedem i dwadzieścia lat będzie trwała jego wojna. Heretycy są martwi, uwięzieni, wygnani, czerwony grad, woda, krew i ciała pokrywają ziemię”. Zdaniem interpretatorów dzieła Nostradamusa “Trzej”, których może zniszczyć Antychryst, symbolizują trzy mocarstwa światowe lub trzech wielkich światowych przywódców.
Najsłynniejszy jasnowidz poświęcił również papiestwu kilka swoich przepowiedni. W jednej ze swoich ksiąg pisał: “Z powodu śmierci bardzo starego papieża, wybrany zostanie Rzymianin w bardzo dobrym wieku. Będzie się o nim mówiło, że osłabi Tron, jednak będzie go długo dzierżył w bólu”. Nostradamus twierdził, że działania Antychrysta skierowane przeciwko Kościołowi spowodują, że: “krew będzie płynęła w kościołach i po ulicach, jak woda po wielkim deszczu”. Pisze dalej, że “Wielki Wikariusz Kapy” (tj. papież) opuszczony zostanie przez wszystkich.
Jeśli prześledzić wypowiedzi Nostradamusa, ma się wrażenie, że w pozostawionych księgach przedstawił jakby dwa sprzeczne ze sobą scenariusze wydarzeń, które czekają ludzkość w XXI wieku. Ten omawiany wcześniej, pełen jest przerażających wizji. Jednocześnie jednak Nostradamus zapowiada złoty okres pokoju. Wydaje się więc, że wizjoner sugeruje (tak jak niektórzy naukowcy) możliwość istnienia tzw. światów alternatywnych. Jak gdyby istniały obok siebie dwa scenariusze przyszłości i tylko od nas zależy, który z nich się spełni. Jeśli wziąć pod uwagę, że duża grupa ludzi ma świadomość zagrożeń i chce im zapobiegać, szczególnie w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego, to można mieć nadzieję, że ludzkość zmierza jednak w kierunku tej drugiej zapowiadanej przez Nostradamusa przyszłości, czyli w kierunku pokoju. W zachowanym liście do swojego syna Cezara wizjoner pisał: “Po tym jak katastrofy naturalne i te wywołane przez człowieka trwać będą przez pewien czas, nastanie epoka wspaniała i złota”.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/5 (79 votes cast)
Przepowiednia nostradamusa dotycząca wojen w XXI wieku, 3.8 out of 5 based on 79 ratings
WykopFacebookRedditTwitterShare
 1. norek pisze:

  El Nino na pacyfiku, 40 stopniowe upały w polsce i na świecie- czy ktoś to przepowiedział? jeśli tak to ja domagam się wyjaśnień – „co będzie dalej?”

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Dred pisze:

  Coś w tym jest zwłaszcza gdy okazuje się według obecnych teorii, że podróż w czasie może być jednak możliwa i jak gdzieś tam odkryto Nostradamus posiadał specjalną kapsułę której używał do odkrywania zdarzeń. Jest taki film na YT pt „Niezwykłe odkrycie rosyjskich naukowców i tam jest to urządzenie pokazane a po za tym i Polak odkrył wiele i faktycznie włos się jeży. Też na YT pt. Nostradamus według eksperta Cz 2

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. jolka poznan pisze:

  Wczoraj monsz zlal mi sie do dzioba! Co mam zrobic rze by wspulne rzycie siem uklatalo?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 4. Anonim pisze:

  A moze tym antychrystem jest Angela Merkel

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 5. beny pisze:

  to sa bzdury i lipa

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 6. Xeibos pisze:

  Nostradamus przepowiednie dla Polski od Klimuszko po Wernyhorę – w zakładce tajemnicze na stronie Xeibos.pl

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
 7. Patryk pisze:

  JAK WIERZYC W BOGA ITD JAK TAKI.KSIADZ PEDOFIL GWALCI MALE DZIECI …

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.6/5 (5 votes cast)
  • Anonim pisze:

   Wystarczy sie zastanowic chwile by wywnioskowac co ksiadz ma wspulnego z bogiem ?taki sam czlowiek jak my nie ma on zadnych przywilejow wiekszych

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 3.3/5 (3 votes cast)
  • o pisze:

   to ty w ksiedza wiezysz czy w Boga?

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (4 votes cast)
  • Anonim pisze:

   moze jeden ksiadz pedofil a ile jest pedofilow, ktorzy bezkarnie molestuja corki ,pasirbice, uczennice,uczniow,itdi wladza to toleruje bo reszta spoleczwenstwa to toleruje!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
 8. wiara pisze:

  NAWRACAJCIE SIĘ I WIERZCIE WEWANGELIĘ!!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.2/5 (9 votes cast)
 9. radek pisze:

  ludzie ja wam radze tego nie czytać pnieważ jak to będzie miało nastąpić to i tak nastąpi a im wiecej tego czytacie tym bardziej sie boicie

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.7/5 (3 votes cast)
 10. Patryjota pisze:

  Ludzie odeszli od Boga sądzę że dlatego takie rzeczy dzieją się na świecie wystarczy że do niego wrócimy a będzie lepiej cza wierzyć i modlić się ludzie którzy teraz rządzą różnymi krajami uważają się za Boga dlatego tak jest na tym świecie ale się mylą i jak tak dalej będą robić to oni spełnią te wszystkie przepowiednie

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.9/5 (7 votes cast)
 11. Goguś pisze:

  symboliczny Henryk Szczęśliwy jest najprawdopodobniej legendarnym Antychrystem i posiada swoje wojsko antychrystów pomniejszych,których zadaniem jest go zabić za to że jest Sługą Bożym.

  Antychryst posiada podobno „znamię imienia”,czyli 666, a to znaczy że jego imię pierwsze ma sześć liter,imię drugie i/lub imię z bierzmowania lub z konfirmacji ma sześć liter ,nazwisko rodowe ma sześć liter,a to jest w całości liczba sześćset sześćdziesiąt sześć.
  Antychryst ma ksywkę Bestia.

  Natomiast antychryści pomniejsi niestety mają dwie lub zaledwie jedną szóstkę w swoich imionach i/lub nazwisku.
  „antychryst” jest tylko obrazem Bestii,czyli Antychrysta.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.0/5 (1 vote cast)
 12. JJ pisze:

  Czyli że 3 antychrystem jest putin? Szkoda ze nie przepowiedział nic o krajach nadbałtyckich

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (4 votes cast)
 13. pacan pisze:

  Kiedy do … ten koniec świata wreszcie będzie?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.3/5 (4 votes cast)
 14. pacan pisze:

  Bębnią. Bębnią . Kiedy do … ten koniec świata wreszcie będzie?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.8/5 (4 votes cast)
 15. Anonim pisze:

  Korea juz zaciera ręce,usa liczy zyski,ruskie papuja bicepsa…wojna blisko…ostatni co wojny pamiętali wymieraja i swiat chce nowych…ja mam 2 dziecka do wychowania i to mi w sercu gra!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (1 vote cast)
 16. zoom pisze:

  kto dokladnie sledzi historie i polityké widzi jakie s a nastepstwa i ze to to okultyzm nadaje dzis pedu monarch a historia jest na to jedynym dowodem tylko to nie historia podrecznikowa bo ta jest nie istotna, zamiast czytac sensacje polecam zlapac za ksiazki i autentyczna wiedze a nie podniecac sie sensacjami i na podstawie tego twierdzic co jest prawda i udawac ze sie jest madrym.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
 17. zoom pisze:

  Promblem jest taki ze nostradamus ma 100 racji, mozna sie oklamywac ze wszystko jest fajnie ale konlikty ktore trwaja od nastu lat to nie przypadek bo to napedzane przez USA i inne demony wojny, wojna z islamem dzis wciagnie izrael i USA a nawet Chiny. Szybko sie wszyscy o tym przekonaja, moje pokolenie jest zgubione, mam nadzieje ze bedzie inaczej ale co komu z nadziei, nie ma sie co martwic co bedzie to bedzie.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.8/5 (5 votes cast)
 18. Anonim pisze:

  Same pierdoły. Każdy tekst nostradamusa można rozumieć w różny sposób. Opamiętajcie się ludzie i nie czytajcie tych głupot. 

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.7/5 (6 votes cast)
  • Anty Chryst pisze:

   Ja bym tego nie lekceważył chłopcze

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 2.3/5 (6 votes cast)
   • NIEZNANY pisze:

    według mnie Nostradamus miał wiele racji skoro wtedyw (xvi wieku) przewidział taki scenariusz a świat zmierza do upadku nienawiść między ludzimi jest straszna tak jak ich niewiedza a ludzie na wysokich stanowiskach politycznych są nieodpowiedni i niszczom własne kraje to „to złota epoka” może być snem.Antychryst może się pojawić niedługo więc chrześcijanie będom musieli stawić mu czoła i być z papieżem do końca.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 3.0/5 (2 votes cast)
 19. wdm pisze:

  Trudno obecnie znaleźć autentyczne teksty przepowiedni Nostradamusa, to na takie nie wygląda, Nostradamus nie żył w neolicie, rakiety znane były już Chińczykom, Mongołowie używali ich militarnie, w Europie czasów Nostradamusa były już powszechnie znane, nie nazywałby ich lancami, po czym można stwierdzić iż to fałszywka. Podobnie jak fałszywką jest twierdzenie że Nostradamus wymienił Hitlera, tą przepowiednie zrzucali Brytyjczycy nad Niemcami w formie ulotek by zdemonizować Hitlera, podobnie czyniły inne wywiady i masa oszustów… Pozdrawiam!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.7/5 (7 votes cast)
  • Anty Chryst pisze:

   Ale z ciebie nie ateista lepiej zacznij pokutować człecze!!!

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 2.0/5 (4 votes cast)
   • Dick pisze:

    Nie wiem kto będzie chciał umierać za katolików bo ja na pewno miecza nie wyciągnę,
    a nie będzie nic piękniejszego niż widok palącego się Watykanu

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 2.7/5 (15 votes cast)
    • on pisze:

     no i koniec swiata bliski! przez takich właśnie pustych w nic nie wierzących ludzi! nie masz umierac za watykan! a ja bym walczyl za swoj kraj u religie w ktorej dorastalem ja,moi ojcowie i dziadkowie. zal mi Cie…niech Bóg Ci wybaczy

     VA:F [1.9.22_1171]
     Rating: 3.3/5 (15 votes cast)
   • Goguś pisze:

    a czy wiesz kto to jest Antychryst?
    symboliczny Henryk Szczęśliwy jest najprawdopodobniej legendarnym Antychrystem i posiada swoje wojsko antychrystów pomniejszych,których zadaniem jest go zabić za to że jest Sługą Bożym.

    Antychryst posiada podobno „znamię imienia”,czyli 666, a to znaczy że jego imię pierwsze ma sześć liter,imię drugie i/lub imię z bierzmowania lub z konfirmacji ma sześć liter ,nazwisko rodowe ma sześć liter,a to jest w całości liczba sześćset sześćdziesiąt sześć.
    Antychryst ma ksywkę Bestia.

    Natomiast antychryści pomniejsi niestety mają dwie lub zaledwie jedną szóstkę w swoich imionach i/lub nazwisku.
    „antychryst” jest tylko obrazem Bestii,czyli Antychrysta.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 2.0/5 (4 votes cast)
 20. seba pisze:

  dpowiedz po tym Co sie dzieje w Niemczech,Angli, frnacji bedzie to walka z Islamem….szkoda ze Nie dozyje epoki – wspanialej i zlotej

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 4.1/5 (11 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>