Rosja gromadzi wojska na granicach z Polską i Litwą

Kaliningrad Rosja wojsko

Rosja naszpikowała w ostatnim czasie obwód kaliningradzki wojskiem i rakietami – do takich wniosków doszli rosyjscy dziennikarze po rozmowach z chcącymi zachować anonimowość przedstawicielami NATO. Według Radia Svoboda, rosyjska eksklawa przekształciła się w jedno z najbardziej zmilitaryzowanych miejsc w Europie.

Z informacji opublikowanych przez rosyjską rozgłośnię wynika, że w Kaliningradzie stacjonują tysiące żołnierzy, którzy mają do dyspozycji sprzęt ciężki, w tym systemy przeciwrakietowe zdolne do przenoszenia głowic jądrowych.

Kaliningrad Rosja wojsko

Kaliningrad Rosja wojsko

Jak podkreśla anonimowy rozmówca Radia Svoboda, koncentracja wojsk w tym rejonie znana jest rządom w Warszawie i Wilnie. Informator rosyjskiej rozgłośni wskazał także na niepokój, jaki w Europie wywołują nieustanne manewry wojskowe organizowane przez Rosję. Podkreślił przy tym, że tego typu działaniami Moskwa wymusza to, czego najbardziej się sama obawia, czyli zwiększenie obecności Sojuszu w pobliżu granic Rosji.

Od kilku lat rosyjscy politycy i wojskowi, przy każdej okazji straszą państwa zachodnie rozmieszczeniem dodatkowego sprzętu w obwodzie kaliningradzkim. Kreml już wielokrotnie zapowiadał, że rozmieści wzdłuż granic z Polską i Litwą najnowocześniejsze kompleksy rakiet.

Kaliningrad Rosja wojsko

Kaliningrad Rosja wojsko

Kaliningrad Rosja wojsko

źródło: IAR

 1. gość napisał(a):

  …a ja słyszałem coś innego…że Rosjanie obawiają sie odłączenia obwodu Kaliningradzkiego od Rosji bo nastroje były takie…. i dlatego te wojska tam są..

 2. inteligent napisał(a):

  dobrze piszesz, ja tylko sie zastanawiam jak to jest, ze internauci sa to logicznie myslacy ludzie, a ci co siedza na stolkach u koryta to jakby dzialali przeciw rozumowi i niszczyli wlasny narod,,, pytanie w imie czego? w imie mamony zydowskiej? w imie komitywy Iluminatow??????????????? to nienormalne, wszyscy wszystko widza i nic z tym sie nie robi, jakby pozwolenie na samozaglade

 3. Wojox napisał(a):

  Bo stronka działa w Anglo-Amerykańskim konglomeracie, więc normalne tu że ruskie to zło wcielone… co jest absurdem…

 4. Dragon napisał(a):

  To jest normalna odpowiedź na to co wyprawiają szatany zza oceanu dlaczego adminie nie piszesz gdzie są rozmieszczane wojska i sprzęt Usraela że pętla wokół Rosji powoli się zaciska a szatański bankrut bo takim jest Usrael dąży do tego by uwikłać nie tylko Polskę ale i Europę w wojnę,tylko nie zdają sobie sprawy że nie będzie wygranych jeżeli strony użyją broni jądrowej,a jeśli zostanie użyta tylko broń konwencjonalna to szatany z Usraela tylko na tym zyskają tak jak na poprzednich wojnach.

  • Tomek napisał(a):

   Myślisz, że w takich wojnach nie będzie szaleńców, którzy odpalą jakąś atomówkę? Ludzie inaczej myślą w czasie pokoju i inaczej w czasie wojny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.