Rosja i Asad chcą zalać Europę uchodźcami

Dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove uważa, że Moskwa i Damaszek z premedytacją wykorzystują falę syryjskich uchodźców jako narzędzie do destabilizowania Europy. Breedlove mówił o tym we wtorek na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych Senatu.

Totalnie zniszczona Syria

Zdaniem generała Breedlove’a Rosja i reżim prezydenta Baszara el-Asada z premedytacją wykorzystują migrację jako instrument do próby przeciążenia europejskich struktur pomocowych i złamania europejskiej determinacji.

„Chcą zwiększyć falę uchodźców”

Amerykański wojskowy powiedział, że władze Syrii używają bomb beczkowych, a Moskwa pocisków konwencjonalnych przeciwko cywilom, a jedynym celem tych ataków jest „sterroryzowanie” syryjskich obywateli, by sprawić, że opuszczą kraj.

Syria

– Nie widzę innego powodu zastosowania tych metod niż to, by zwiększyć falę uchodźców i spowodować, by stali się problemem kogoś innego – oświadczył Breedlove.

„IS zagraża Europie i USA”

Zdaniem amerykańskiego generała organizacja tak zwane Państwo Islamskie (IS) „rozprzestrzenia się jak rak”, zagrażając Europie i USA, a działania Rosji w Syrii „drastycznie pogarszają ten problem”. Mimo publicznych oświadczeń Rosja niewiele robi w celu przeciwstawienia się IS, lecz umacnia prezydenta Asada – pisze AP.

Autor: mart//gak / Źródło: PAP, tvn24
 1. Anonim napisał(a):

  A czemu USA ich nie przyjmie?! Czy wy to przejrzycie na oczy że USA nie jest naszym przyjacielem?!

 2. wdm napisał(a):

  PS to nie są żadni uchodźcy, ale pohańcy, bisurmani i terroryści, którzy terrorem przekraczają granicę, terrorem zabierają Europejczykom ich własność. Uchodźcy proszą o azyl w placówkach dyplomatycznych, a to jest inwazja islamu na Europę.

 3. wdm napisał(a):

  Propaganda powinna być też odrobinę poważna, a nie tylko śmieszna… Mało który z tych pohańców przybywa z Syrii, większość jest z Libii, Afganistanu, Iraku, Erytrei i innych krajów zdestabilizowanych przez USA, ale naganiani są obecnie przez Erdogana i lewactwo do Europy. Śmiesznym jest założenie, że Rosja wspiera ISIS poprzez umacnianie prezydenta Syrii, przeciwko któremu stworzono ISIS i dozbrajano oficjalnie i legalnie z terenów Afganistanu, Turcji i Izraela, robiono to tak szumnie, że każdy zainteresowany może jeszcze znaleźć to info… a bomby beczkowe, to jakaś nowa forma drona, czy tylko jaja autora newsa?

 4. Dragon napisał(a):

  admin albo coś wciąga nosem,albo wącha klej pieprzy takie same głupoty jak pozostałe polskojęzyczne portale które należą do szwabów.Prawdopodobnie i ten portal jest na tych samych usługach.

 5. Wojox napisał(a):

  Rosja ma być kozłem ofiarnym. Ale widzę że hipokryzja i kłamstwo to codzienna twarz zachodu i synagogi szatana…

 6. Timon napisał(a):

  Rosja to już kontynent?

 7. rat napisał(a):

  No naprawdę trzeba być zdrowo pacniętym aby pieprzyć takie bzdury. No ale w IRAKU AFGANISTANIE LIBII i SYRII to małe zielone ludziki wpierdzielały swoje palce a nie pierd….. USA i destabilizowały kraje w imię wprowadzania demokracji brawo!!!!!!!!!!

  • Winford napisał(a):

   A na dodatek Soros,jeden z wielu amerykańskich miliarderów (naganiacz) finansuje napływ imigrantow do Europy! I co tu ma Rosja?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.