Rosja: „Kontrolowanie przez USA rosyjskich portów będzie oznaczać wypowiedzenie wojny”

Kontrolowanie przez USA rosyjskich portów nad Morzem Japońskim nie wpisuje się w ogólną koncepcję zachowania bezpieczeństwa międzynarodowego – powiedział wiceprzewodniczący Komisji ds. Obrony Dumy Państwowej Andriej Krasow. Jak podkreślił, ani jeden amerykański okręt nie wpłynie na wody terytorialne Rosji.

— (Kontrola) nie tylko jest niemożliwa, ale nie wpisuje się w ogólną koncepcję zachowania bezpieczeństwa międzynarodowego. Jakim prawem Amerykanie wzięli na siebie ten obowiązek, kto dał im takie uprawnienia w zakresie przeprowadzania kontroli w naszych portach morskich? Nie prosiliśmy, a organizacje międzynarodowe nie dawały – powiedział w rozmowie z RIA Novosti Krasow.

— Odpowiedź może być tylko jedna: na wszelkie nieprzyjazne kroki w stosunku do Rosji i naszych sojuszników administracja USA otrzyma odpowiednią odpowiedź. W każdym razie ani jeden amerykański okręt nie wpłynie na nasze wody. Nasze siły zbrojne i nasza flota posiadają wszelkie środki, by surowo ukarać tych, którzy odważyli się wpłynąć na nasze wody terytorialne – zapewnił deputowany.

Jak dodał, „stanowisko administracji USA sprowadza się znowu do pobrzękiwania szabelką”. – Pobrzękują w Europie, pobrzękują szabelką na Bliskim Wschodzie, teraz zaczynają pobrzękiwać w regionie Azji i Pacyfiku”.

Wdrożenie amerykańskiego projektu ustawy ws. kontrolowania przez Stany Zjednoczone rosyjskich portów na Dalekim Wschodzie zapowiada siłowy scenariusz, co jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny, twierdzi szef Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji Konstantin Kosaczow.

— Ten projekt ustawy, mam nadzieję, nigdy nie wejdzie w życie, bo jego wdrożenie przewiduje siłowy scenariusz z przymusową kontrolą przez amerykańskie okręty wojenne wszystkich statków. Takie siłowe scenariusze nie mieszczą się w głowie, bo oznaczają wypowiedzenie wojny – podkreślił Kosaczew.

źródło: sputniknews
  1. keri napisał(a):

    Z każdej strony każdy straszy wojną, a to znaczy, że chcą coś zatuszować. Coś, co jest groźniejsze od wojennego straszenia.
    Zaczyna się na literę F.

  2. sindanoriello napisał(a):

    Ja myślę, że III wojna światowa nie wybuchnie ani z powodu Syrii, ani Korei. Kraje uczestniczące w niej wobec siebie będą coraz bardziej wrogo nastawione, ale III wojna światowa wybuchnie z powodu innego kraju, być może takiego który obecnie jest uważany za bezpieczny.
    III wojna wybuchnie niespodziewanie, gdyby miała to być Syria lub Korea, już dawno by wybuchła, a nawet jeśli wybuchnie to nie będzie światowa. Wszystkie obecnie trwające konflikty to przygotowywanie przed nowym konfliktem, który będzie już światowy i totalny. le jeszcze nie teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.