Rosja testuje NATO. Dwa Rosyjskie bombowce przejęte przy granicy Francji

Francuskie myśliwce przejęły u wybrzeży Bretanii dwa rosyjskie bombowce strategiczne. Incydent miał miejsce pod koniec września. Dzisiaj informacja o tym dostała się do wiadomości publicznej.

Rosyjskie maszyny najpierw zlokalizowali Norwegowie. Potem Rosjanie przelecieli w okolicach Szkocji by ostentacyjnie zbliżyć się do wybrzeży bretońskich. Bombowce leciały bardzo blisko granicy francuskiej przestrzeni powietrznej.

To dwa samoloty typu Tu-160, nazwane przez NATO „Blackjack”. Do granicy Hiszpanii ich lot był śledzony przez myśliwce francuskie, później bombowce z czerwoną gwiazdą zostały przejęte przez samoloty hiszpańskie. Dalej Rosjanie udali się na północ w kierunku swoich baz.

rosja-bombowce

Według francuskich ekspertów takie prowokacyjne loty mają dwie przyczyny. Po pierwsze Moskwa chce sprawdzić możliwości obronne NATO i jak szybko lotnictwo państw członkowskich, że jest w stanie zareagować. Po drugie jest to demonstracja siły.

Władimir Putin chce pokazać światu, że po upadku Związku Radzieckiego Rosja jest znów potęgą militarną równą USA i może zaatakować w każdym miejscu na globie.

źródło: IAR
  1. am napisał(a):

    Bzdury uSSmańców. Wymyślony temat dla tych co nie myślą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.