Rosja: Wojsko przy granicy Ukrainy postawione w stan gotowości bojowej!

– Zgodnie z decyzją głównodowodzącego sił zbrojnych Rosji wojska Południowego Okręgu, oddziały wojsk powietrznodesantowych, a także lotnictwa wojskowego zostały postawione w stan gotowości bojowej – oświadczył minister obrony Rosji Siergiej Szojgu. Rosyjski Południowy Okręg Wojskowy graniczy z okupowanym przez rebeliantów Donbasem.

Generał Siergiej Szojgu powiedział na naradzie w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej, że przeprowadzana jest nieoczekiwana kontrola gotowości bojowej wojsk Południowego Okręgu Wojskowego, w trakcie której zostanie oceniony stan gotowości armii w odpowiedzi na sytuacje kryzysowe o „różnym charakterze”.

Rosja mobilizacja

– Sprawdzian gotowości lotnictwa i obrony powietrznej dotyczy odparcia ataków powietrznych wroga i ochrony ważnych obiektów wojskowych i rządowych – mówił Szojgu.

Przerzut wojsk na 3 tys. kilometrów

Szojgu podkreślił: „Konieczne jest, by wypracować całe spectrum zadań rozwiązywanych przez organa dowodzenia wojskami, w tym walki z zagrożeniami terrorystycznymi, a także likwidacji skutków klęsk i katastrof”.

„Ponadto w trakcie sprawdzania gotowości bojowej zostanie zbadana mobilność jednostek i ich zdolność dokonywania operacyjnych przerzutów na odległości ponad 3 tys. kilometrów, w związku z czym planuje się przerzucanie wojsk transportem kolejowym i morskim, jak również samolotami wojskowego lotnictwa transportowego” – głosi komunikat resortu obrony.

Jak przekazało ministerstwo, po przejściu w stan pełnej gotowości bojowej jednostki okręgu podjęły kombinowane marsze w wyznaczone rejony, zaś lotnictwo zgodnie z planem ćwiczeń dokonuje przebazowań na lotniska zapasowe.

W kontroli gotowości bojowej Południowego Okręgu Wojskowego uczestniczą okręty Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej.

Rosja mobilizacja

Rosja mobilizacja

Modernizacja sił zbrojnych

Południowy Okręg Wojskowy Rosji znajduje się w pobliżu wschodniej granicy Ukrainy w regionie okupowanego przez rebeliantów Donbasu. W jego skład wchodzi m.in. Krym oderwany przez Rosję od Ukrainy w 2014 roku.

1 stycznia w Rosji wszedł w życie dekret dotyczący planu obrony Rosji w latach 2016-2020. RIA Nowosti informowała, że stwarza on ramy dla modernizacji sił zbrojnych, w tym strategicznych sił jądrowych.

 1. rat napisał(a):

  Ponad 3tyś km transportem kolejowym i morskim z Okręgu Południowego ciekawe. Jedyny transport morski możliwy w tych odległościach to droga do Syrii przez Turcję , a lądowy przez Gruzję. Napięcia pomiędzy Rosją a Turcją są duże a jeżeli informacja o interwencji ZEA I Emiratów są prawdziwe ciekawie będzie.

 2. Jerycho napisał(a):

  Stan gotowości to zasłona dymna, szykują się na wojnę, sprawdzają teorię w praktyce.
  Rosja potrzebuje wojny, bo długo w obecnej sytuacji gospodarczej nie pociągnie, góra 8 lat

 3. Timon napisał(a):

  I co z tego, znowu straszenie, cały czas grają takie tango aby ktoś stulił ogon.

  • Timon napisał(a):

   Myślę, że niedługo wycofają swoje oddziały.

   • Maniac13 napisał(a):

    raczej się nie wycofają, wiedzą że Uzrael zea arabia saudyjska turcja chcą wojny w syrii, a Rosja nie dopuści by oni odsuneli assada od władzy, jeśli wojna ma być to będzie ona już się w czasie i tak odwlekła, ale coś czuje że teraz będzie inaczej wiosna i lato będą bardzo gorące, ameryka ma paść w 2017 roku podobno bo już nie mogą dłużej sztucznie utrzymywać baniek, wojna będzie najlepszym pretekstem, sądziłem że w 2014 wybuchnie ale jednak najwidoczniej, Bóg jeszcze nie pozwolił na to, jedynie o co chodzi w tej wojnie to to by mogli zniszczyć meczet alaksa w jerozolimie na górze syjon, antychryst już widać szykuje się do wielkiego wejścia, oj biada ludziom którzy tego nie widzą.

    • Timon napisał(a):

     A słyszałeś o tym, że nawet Putin chce odsunięcia Assada? Nie wiem, czy to nie była fałszywa informacja, ale był gdzieś news na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.