Rosyjskie media: Na Ukrainie zginęła cała kompania z 76. pskowskiej dywizji

Na wschodniej Ukrainie zginęła cała kompania z 76. pskowskiej dywizji powietrzno-desantowej – około 80 osób. Tak wynika ze stenogramów telefonicznych rozmów wojskowych, które ujawniła lokalna gazeta „Pskowskaja Gubernija” – czytamy na stronach grani.ru.

20 sierpnia żołnierze, którzy zajęli ukraiński punkt kontrolny, mieli zostać „pokryci gęstym ogniem artyleryjskim”. Zgadza się to z wcześniejszymi doniesieniami ukraińskimi mówiącymi o rozbiciu tego dnia rosyjskiej kolumny i przejęciu dwóch rosyjskich wozów bojowych piechoty.

Po publikacji strona Pskowskiej Guberni przestała działać w wyniku ataku hakerów, ale stenogramy można przeczytać jeszcze na blogu Lwa Szlosberga, właściciela gazety, która jako pierwsza w sierpniu napisała o tajemniczych pogrzebach pskowskich wojskowych.

Szlosberg, radny Pskowa, został w piątek pobity przez nieznanych sprawców. Po pobiciu gubernator obwodu nakazał objąć Szlosberga całodobową ochroną.

Wcześniej pobito kilku innych dziennikarzy piszących o sprawie.

28 sierpnia rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow – cytowany przez grani.ru – powiedział, że informacje o pochówkach żołnierzy w Wybutach koło Pskowa „wymagają szczegółowego sprawdzenia i są weryfikowane przez odpowiednie służby”.

  1. ebola napisał(a):

    Po huj jechali na urlop mogli siedzieć w domu

  2. robert napisał(a):

    ryzyko zawodowe mogli nie walczyć człowiek ponoć ma wolną wolę ” teoretycznie tylko…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.