Święty o Trzeciej Wojnie Światowej: „stamtąd, z Syrii, wszystko się zacznie”

Hierarcha Cerkwi Cypru opowiedział o przyszłości Unii Europejskiej i III Wojnie Światowej. Europę można porównać do uczty, która zbliża się do końca. W latach 2017-2018 Projekt Europejski zostanie zakończony. Powiedział o tym w swoim wywiadzie Metropolita Morfu Cypryjskiej Cerkwi Prawosławnej Neofit na stronie AgionOros.ru.

Widzimy, jak Unia Europejska się rozpada, pozostaje tylko niemiecka Europa silnych, z którą my (Cypryjczycy) związku mieć nie będziemy. Niestety, (jako naród) postawiliśmy nie na tego konia. Oddalenie się Europy od Prawosławia miało konsekwencje moralne: zalegalizowano rozpustę, bałwochwalstwo i ubóstwienie ciała.

Wielki Serbski Święty Mikołaj Velimirovic (1880-1956) dziesiątki lat temu pisał: „Europejczycy zbudowali sojusz oparty na śmierci i zawarli pakt z Papieżem. Jest to najbardziej oczywiste wydarzenie w historii ludzkości w ciągu ostatnich dwustu lat. Cała Europa pachnie śmiercią. Uniwersytety europejskie głoszą śmierć. Pisarze europejscy głoszą śmierć, politycy pracują dla śmierci, ich nauczyciele sieją śmierć w młode dusze. Europa nie chce wiedzieć o życiu po śmierci. Bracia moi, tragedia Europy jest w tym, że ona odrzuciła Królestwo Życia Wiecznego.”

Trzecia Wojna Światowa rozpoczęła się sześć lat temu w Syrii. Przepowiedział to Święty Mąż Boży Metropolita Sisanii i Siátisty Antonij Compos (1920-2005). Krótko przed swoją śmiercią powiedział: „Kiedy zacznie się nieszczęście w Syrii – módlcie się. Stamtąd, z Syrii, wszystko się zacznie.”.

Modlitwa może przenosić góry. Z Bożą pomocą można uniknąć wszelkich wydarzeń lub zmniejszyć skutki zła. Bóg jest pełen miłości. Dlatego On i dopuści te wydarzenia, ponieważ my sami wraz z tym pseudo-światem (który zbudowaliśmy) z powodu swojej rozpusty, niewierności i chciwości idziemy prostą drogą do piekła” – podkreślił Metropolita.

źródło: wolna polska
 1. wernyhora napisał(a):

  No więc wielu twierdzi, że w przyszłości historycy będą uważali początek wojny w Syrii za początek konfliktu światowego o „biblijnych” rozmiarach! Dodaję mój głos do tego poglądu…

 2. Piotrek napisał(a):

  Podaj w takim razie wersety z Apokalipsy , traktujące o statkach kosmicznych.

  • keri napisał(a):

   Apokalipsę czytałam kilka razy, lecz nie notowałam, w których wersetach o tym jest napisane. Sam sobie znajdź, przeczytasz ostatnią księgę chociaż raz :)Bardziej Ci się to przyda niż mnie.

   • Piotrek napisał(a):

    Apokalipsa Św. Jana traktuje o czasach ostatecznych , a nie bliskich spotkaniach trzeciego stopnia , że o pojazdach kosmicznych nawet nie wspomnę, o których jest mowa w Księdze , wspomnianego już Henocha , czy Ezechiela , ale aby o tym wiedzieć trzeba się wprzódy zapoznać z lekturą Pisma Świętego , do czego Cię zachęcam , jako że wiedzy nigdy dość.
    Nadto , byty niematerialne(Bóg i aniołowie) nie potrzebują do przemieszczania się w przestrzeni materialnych środków lokomocji , gdyż to by ich tylko ograniczało.
    Warto w tym miejscu jeszcze nadmienić , iż „nikt z ludzi nigdy nie widział Boga” , wszak Bóg jest Duchem , o czym również wspomina Pismo Święte.

    P.S.

    „Nie można zobaczyć Boga i pozostać przy życiu” , dlatego też przyjacielowi Boga , tj . Mojżeszowi dane było tylko poczuć i zobaczyć jedynie majestat Stwórcy , a nie samego Stwórcę.

    • wernyhora napisał(a):

     A oto dwa cytaty.Cytuję za Einsteinem:” Nauka to niepewność oparta na wiedzy. Religia to pewność oparta na wierze”. I za Seneką: „Religię prostaczkowie traktują jako prawdę, rządzący jako bardzo użyteczne narzędzie władzy a oświeceni jako niedorzeczność” (Dodam, że ten ostatni pogląd był głoszony dwa tysiące lat temu; przed powstaniem chrześcijaństwa i islamu oraz kilku innych pomniejszych religii).

    • mara napisał(a):

     Bóg stworzył nas na swe podobieństwo więc stworzył nasze dusze, naszą świadomość a ciało?

 3. keri napisał(a):

  ” latach 2017-2018 Projekt Europejski zostanie zakończony. Powiedział o tym w swoim wywiadzie Metropolita Morfu Cypryjskiej Cerkwi Prawosławnej”.
  Już tego pana lubię, wybieram 2017 na zakończenie tego syfu.

  • wernyhora napisał(a):

   Jeżeli uważasz, że to odbędzie się bezkrwawo albo że Ty przeżyjesz zakończenie tego „Projektu”, to możesz się bardzo mylić!!!

   • keri napisał(a):

    Hehe, jakby co, to mam studia podyplomowe z UE i prawa europejskiego, więc twierdzę jako specjalista, że unia padnie, a ja z przyjaciółmi i wieloma obywatelami wyjdziemy z tego z uśmiechem.

    • wernyhora napisał(a):

     Co do „padnięcia”, to całkowicie się zgadzam! Co do wyjścia z „uśmiechem” – tu nie jestem już taki pewny… Ale: pożyjemy – zobaczymy!

 4. adam napisał(a):

  a w 2012 bedzie koniec swiata

  • garmin napisał(a):

   ładnie biblia opisuje ten okres czasu końca obecnego systemu …
   zanim nadejdzie koniec Damaszek zostanie zrównany z ziemia , rzeka Tygrys wyschnie i dopiero wtedy armagedon przywita nas w całej swojej okazałości…szatan z tronu w Turcji obserwuje i goni czas jaki mu pozostał …
   zadne wizje czarowników nie oddadzą prawdy zawartej w bibli…

   • keri napisał(a):

    Taaa, w apokalipsie opisane są statki kosmiczne istot duchowych. Po co istotom duchowym statki kosmiczne? Tak wygląda Twoja prawda znaleziona w biblii. W edenie Adam słyszał szelest, gdy bóg się przechadzał po ogrodzie – taki ten bóg był uduchowiony.

    • Piotrek napisał(a):

     Jeżeli już , to w Księdze Henocha , a nie w Apokalipsie Św. Jana.
     Nadto Daniken nie jest w stanie autorytatywnie stwierdzić , co naprawdę widział Henoch ,gdyż bazuje jedynie na opisie wizji rzeczonego proroka.
     Natomiast najistotniejsze dla nas jest to , że wiedza , którą posiadł Henoch , Hiob , Izajasz , Mojżesz oraz Salomon była niedostępna dla ówczesnych ludzi i poza zasięgiem percepcji ówczesnej nauki, co każe się zastanowić nad rzeczywistym Źródłem inspiracji Pisma Świętego ?

     • keri napisał(a):

      1. Właśnie, że statki kosmiczne opisane są w apokalipsie.
      2. Oczywiście, że dużo tekstów biblijnych zostało przepisanych z ksiąg Biblioteki Aleksandryjskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.