Sytuacja w Donbasie pogarsza się z dnia na dzień. OBWE: niewiele możemy

donbas ciezka bron

Sytuacja na wschodzie Ukrainy stale się pogarsza – powiedział w czwartek agencji dpa zastępca szefa misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie, Alexander Hug. Jak zaznaczył, obie strony – separatyści i siły rządowe – wykorzystują w walkach ciężką broń.

donbas ciezka bron

– Rejestrujemy rosnącą liczbę rannych i zabitych wśród ludności cywilnej – poinformował Hug. Wzrasta także liczba zabitych żołnierzy i bojowników po obu stronach – dodał Szwajcar. Jak podkreślił, od końca kwietnia sytuacja we wschodniej części Ukrainy pogarsza się niemal z dnia na dzień.

donbas ciezka bron

donbas ciezka bron

OBWE niewiele widzi

Hug zastrzegł, że nie jest w stanie ocenić, czy Rosja nadal wysyła żołnierzy i sprzęt wojskowy w rejon konfliktu. OBWE dysponuje zaledwie jednym dronem rozpoznawczym, który pozwala na kontrolę mniej niż połowy obszaru nadgranicznego. Do pozostałej części granicy OBWE nie ma dostępu i nie dysponuje informacjami na temat sytuacji. Jak dodał, w przeszłości obserwatorzy widzieli ślady pojazdów opancerzonych przekraczających granicę ukraińsko-rosyjską.

We wschodniej Ukrainie przebywa 380 nieuzbrojonych obserwatorów OBWE.

donbas ciezka bron

Autor: //gak / Źródło: PAP

  1. milosz137 napisał(a):

    Coz te same filmiki umieszczałem rok temu na swojej stronie altermedium.net . Stronę zlikwidowalem bo stwierdzilem że chodzi o coś calkiem innego .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.