Tajemniczy meteor przemknął dziś po niebie nad Rosją

Meteor Rosja

Dziś w nocy 18.01.2015 roku doszło do dziwnego zjawiska a mianowicie na nocnym niebie w Rosji pojawił się meteor lecący z bardzo małą prędkością, który trzykrotnie eksplodował a zostawiona przez niego smuga była widoczna przez ponad dwie godziny.

Na nagraniu widać, że obiekt spalający się w atmosferze kilkukrotnie eksplodował a w efekcie rozpadł się na wiele małych fragmentów, które poruszały się z różną prędkością spalając się. Meteor bardzo wolno leciał w atmosferze a na niebie smuga pozostawiona przez niego utrzymywała się ponad 2 godziny. Nie wiadomo czy jakieś jego fragmenty spadły na ziemię.

Mieszkańcy zabrali głos w sprawie zdarzenia i mówią, że był to bolid taki jak w Czelabińsku choć tym razem wybuchom nie towarzyszyła mu fala uderzeniowa.

Bardzo podobnie wyglądała katastrofa wahadłowca Columbia w 2003 roku. Nie można wykluczyć, że przeprowadzano test jakiejś rakiety bądź statku powietrznego. Błagowieszczeńsk leży przy granicy z Chinami, więc istnieje podejrzenie, że mogło to mieć związek z działalnością wojskową niekoniecznie Rosjan, lecz Chińczyków.

Jednak najprawdopodobniej obiekt ten był pochodzenia naturalnego. W ostatnich dniach dochodzi do częstszych obserwacji obiektów wchodzących w atmosferę. Mogą to być pozostałości komety ISON, która przed rokiem przecięła ziemską orbitę pozostawiając za sobą masę kosmicznego gruzu.

Meteor Rosja

Meteor Rosja

  1. f napisał(a):

    No nie nie spędzę moich urodzin FUCK!!

  2. Novy napisał(a):

    Ostatnie meteoryty przyniosła kometa zagrażająca Ziemi Pons-Winnecke.Jej peryhelium przypada na 30 styczeń 2015 r.

    http://www.fallofathousandsuns.com/comets-in-2016.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.