Trzęsienie ziemi w Peru miało magnitudę 6.3 zawaliło się 150 budynków

Duże trzęsienie ziemi nawiedziło we wczorajsze późne popołudnie południową część Peru, w pobliżu jeziora Tititaca. Są odnotowane zniszczenia, ale nie ma informacji, by ktokolwiek zginął – informuje Daily Star.

USGS, amerykańska Służba Geologiczna, poinformowała, że epicentrum trzęsienia znajdowało się 40 kilometrów na północny-zachód od miasta Juliaca i było stosunkowo płytkie – na głębokości około 30 km. Miało ono siłę 6,3 stopnia w skali Richtera.

trzesienie-ziemi

Płytkie trzęsienia ziemi są zwykle najbardziej odczuwalne i bardziej prawdopodobne do spowodowania poważnych zniszczeń. Ostatni wstrząs wyzwolił osuwiska, na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Domy z gliny w prowincji Lampa w wyniku trzęsienia całkowicie się zawaliły – powiedział prezydent miasta Juliaca Nicolas Quispe. Na szczęście mieszkańcom udało się w porę wybiec na ulice, gdzie wybuchła panika. Rzecznik Narodowej Obrony Cywilnej oświadczył, że trzęsienie zniszczyło 150 domów i linie komunikacyjne, ale nie ma doniesień o żadnych ofiarach śmiertelnych.

Peru to kraj, który często doświadcza silnych trzęsień ziemi z uwagi na położenie w obrębie Pacyficznego Pierścienia Ognia – łuku wulkanów i uskoków, gdzie często dochodzi do trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Szereg ostatnich trzęsień w obrębie pierścienia wzbudza obawy przed nadejściem katastrofalnego trzęsienia.

źródło: krolowa-superstar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.