Tureccy żołnierze zostali ostrzelani z Syrii przez Państwo Islamskie. Turcja podrywa myśliwce

Doszło do starć z bojownikami Państwa Islamskiego na granicy Turcji i Syrii. Zginął turecki żołnierz, a drugi został ranny – poinformowały władze w Ankarze. W reakcji Turcja wysłała w kierunku granicy swoje myśliwce.

Do starć na granicy doszło kilka dni po zamachu terrorystycznym w południowej Turcji, o którego organizację oskarżane jest Państwo Islamskie. W ataku zginęły wówczas 32 osoby, w większości bardzo młodych, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Zginął turecki żołnierz

– Tureccy żołnierze odpowiedzieli ogniem po ostrzale, który miał miejsce z syryjskiej strony granicy, czyli z terenów zajętych przez bojowników Państwa Islamskiego. Starcia trwają – powiedział przedstawiciel władz Turcji, cytowany przez Reutera.

Jak poinformowano, w wymianie ognia zginął jeden z tureckich żołnierzy, a drugi został ranny. Według lokalnych mediów do starć ma dochodzić w okolicy wioski Elbeyli, w regionie, w który w ostatnich tygodniach Ankara wysyłała dodatkowe oddziały wojskowe.

W reakcji na wymianę ognia z bojownikami Państwa Islamskiego Turcja wysłała myśliwce w kierunku granicy z Syrią – powiadomił przedstawiciel władz Turcji, na którego powołuje się Reuters.

Nieszczelna granica

Sojusznicy Turcji, członka Sojuszu Północnoatlantyckiego, oraz przeciwnicy prezydenta Recepa Erdogana od dawna wyrażali zaniepokojenie słabością kontroli granicy turecko-syryjskiej, przez którą przenikać mogą terroryści z pogrążonej w wojnie domowej Syrii.

Poniedziałkowy samobójczy zamach terrorystyczny w tureckim mieście Suruc oraz informacja o przekroczeniu granicy przez większą liczbę zamachowców budzi obawy, że syryjski konflikt zacznie rozprzestrzeniać się również na Turcję.

Autor: mm//rzw / Źródło: Reuters, PAP, tvn24.pl
  1. diapeł napisał(a):

    Jebac ukraincow i kapitalizm!

  2. diapeł napisał(a):

    Jak ruscy tylko pierna to sie drzecie na caly swiat ze NATO ze srato bo Sami ich podpuszczacie przez synow Bandery ale jak gina zolnierze Nato to chowa cie lby w piasku wy kurwy polityczne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.