USA: Nasza cierpliwość się skończyła. Dokonamy ataku na Koreę Północną!

A więc wojna?

Stany Zjednoczone rozpatrują możliwość dokonania uderzenia wojskowego w cele na terenie Korei Północnej jeśli tamtejszy reżim nie wstrzyma swojego programu rakietowo – jądrowego – donoszą agencje, powołując się na piątkowe oświadczenie amerykańskiego Sekretarza Stanu Rexa Tillersona.

Ostrzeżenie to padło w czasie jego wizyty w Korei Południowej. Według Tillersona, „strategiczna cierpliwość Waszyngtonu wobec władz w Phenianie skończyła się”. Dlatego administracja Donalda Trumpa rozpatruje cały szereg środków przeciwko reżimowi: ekonomicznych, dyplomatycznych i – jeśli okaże się to konieczne – militarnych.

Decyzja o użyciu wojska może okazać się konieczna, jeśli północnokoreańskie rakiety zaczną realnie zagrażać sojusznikom Stanów Zjednoczonych w regionie, przede wszystkim Japonii i Korei Południowej – ostrzega amerykański Sekretarz Stanu.

„Nie chcemy, oczywiście, żeby doszło do konfliktu zbrojnego. Ale jeśli Korea Północna podniesie poziom zagrożenia ze strony jej programu zbrojeniowego, to ta opcja będzie na stole” – zagroził Tillerson.

Jednocześnie potwierdził on rozmieszczanie w Korei Południowej amerykańskich systemów obrony przeciwlotniczej THAAD, przeciwko czemu – jak wiadomo – ostro protestują Chiny. W sobotę amerykański Sekretarz Stanu udaje się z Korei Południowej właśnie do Pekinu.

Dodajmy, że USA od dawna naciskają na Chiny – najbliższego dotychczas sojusznika Korei Północnej – aby zwiększyły sankcje przeciwko reżimowi w Phenianie w celu wymuszenia na nim rezygnacji z programu nuklearnego.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Korea Północna przeprowadziła szereg prób jądrowych i rakietowych, a niedawno zdobyła pluton do 8 bomb atomowych. Władze w Pekinie odpowiadają Waszyngtonowi, że robią co mogą, żeby to powstrzymać, ale nie posuną się do działań, które mogłyby zagrozić życiu mieszkańców Korei Północnej.

„Chiny mają totalną kontrolę na Koreą Północną i powinny rozwiązać ten problem. A jeśli go nie rozwiążą to sprawimy, że chiński handel stanie się bardzo utrudniony” – ostrzegł niedawno Donald Trump. Po tej deklaracji w połowie lutego Chiny wprowadziły embargo na zakup węgla z KRLD, co jest bardzo poważnym ciosem w gospodarkę tego głodującego kraju.

źródło: reporters
 1. Nibiruś napisał(a):

  Nibiru ? ty to jo !

  Ameryka wykorzysta możliwość ataku na Koreę chociażby po to aby być blisko granic Chin które to stanowią dla USA ekonomiczną i militarną konkurencję.

 2. sindanoriello napisał(a):

  Użycie bomby atomowej na Koreę Północną przez Stany będzie katastrofą. Korea Południowa będzie pierwszym celem ataku odwetowego, Północ ma jedną z największych armii świata. Chiny od dłuższego czasu coraz bardziej odcinają się do Północy, wstrzymali eksport węgla z Korei, są coraz bardziej poirytowani zachowaniem Północy,szczególnie próbami rakietowymi. Jednak teraz bezpośredni atak na Północ doprowadzi do konfliktu z Chinami, co oznacza katastrofę dla całego świata. Jeśli Północ przeprowadzi próbę jądrową, Chiny stracą całkiem cierpliwość i usuną Kima, osadzą swoją marionetkę. Nie pozwolą, aby Amerykanie byli za blisko granic chińskich. Kima najprawdopodobniej usunie sama elita północnokoreańska.

 3. Piotrek napisał(a):

  „Do kogo mnie(Boga) przyrównacie , albo z kim mnie zrównacie lub zestawicie , żebyśmy byli do siebie podobni” ?

  „Przybliżyłem mą prawosc , nie jest daleko ,a moje (Boga) wybawienie się nie opóźni”

  P.S.

  Arsenal Nibiru , to nic w porównaniu z Bogiem , który jest Stwórcą czasu , energii/materii i Życia.

 4. Nono napisał(a):

  Ten jego arsenal to nic w porównaniu do nibiru

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.