USA: Rosja ostrzeliwuje Ukrainę artylerią ze swego terytorium

Rosja ostrzeliwuje Ukrainę artylerią ze swego terytorium
Stany Zjednoczone oświadczyły, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium przez granicę pozycje wojsk ukraińskich na Ukrainie, wspierając w ten sposób prorosyjskich separatystów w ich konflikcie z Kijowem.

– Mamy nowe dowody na to, że Rosjanie zamierzają dostarczyć większe i potężniejsze wieloprowadnicowe artyleryjskie wyrzutnie rakietowe siłom separatystycznym na Ukrainie, i mamy dowody, że Rosja ostrzeliwuje artylerią ze swego terytorium pozycje wojsk ukraińskich – powiedziała podczas briefingu rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Jak zaznaczyła, podstawą tych informacji są doniesienia wywiadu. – Nie mogę wam powiedzieć, co jest źródłem tych informacji

Rosja ostrzeliwuje Ukrainę

Rosja ostrzeliwuje Ukrainę

Ukraińskie źródła potwierdzają

Wcześniej o ostrzale prowadzonym z terytorium Federacji Rosyjskiej informowały źródła ukraińskie. Wczoraj po zestrzeleniu w okolicach Doniecka dwóch SU-25 Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podała, że prawdopodobnym wariantem wydarzeń jest zestrzelenie ich rakietami z Rosji. SBU informowała też o ostrzeliwaniu ukraińskich punktów granicznych i koncentracji ciężkiego sprzętu bojowego po rosyjskiej stronie granicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*