W ciągu 20 lat NASA odkryje życie poza naszą planetą

NASA odkryje życie

Z pewnością wiele razy zadawaliście sobie pytania, które budzą w mieszkańcach naszej cywilizacji mnóstwo emocji, a mianowicie: Czy istnieje życie poza Ziemią? Jeśli tak, to gdzie? Jak wygląda, jak funkcjonuje?

Na te pytania świat naukowy wciąż nie znalazł odpowiedzi, jednak ma się to zmienić w ciągu najbliższych 20 lat. Cudownie, prawda?

„Myślę, że w ciągu dekady będziemy mieć silne przesłanki na istnienie życia formującego się poza Ziemią, a ostateczne dowody w ciągu 20 do 30 lat” – powiedziała Ellen Stofan, główna naukowiec NASA i doradczyni szefa agencji.

Naukowcy bowiem są niemal pewni, że dzięki planowanym lub już kontynuowanym misjom na obiekty znajdujące się w naszym Układzie Słonecznym, odkryjemy „jakieś” formy życia.

NASA odkryje życie

„Wiemy gdzie szukać, mamy odpowiednią technologię i jesteśmy na najlepszej drodze do realizacji tego zdania” – dodała Stofan.

Według najnowszych analiz, przeprowadzonych na podstawie informacji o obecności wody, najlepszymi miejscami, sprzyjającymi powstaniu i formowaniu się życia, mogą być planety karłowate: Ceres i Pluton, księżyce Jowisza: Europa, Ganimedes i Kallisto, księżyce Saturna: Enceladus, Tytan i Mimas, a także księżyc Neptuna: Tryton.

NASA odkryje życie

W ciągu najbliższych 20-30 lat nasza cywilizacja powinna przebadać, przy pomocy sond kosmicznych i próbników, te obiekty, tym samym ujawniając największe ich tajemnice, a wśród nich może właśnie spokojnie sobie egzystujące proste formy życia.

źródło: geekweek.pl

  1. Przyjaciel napisał(a):

    Według mnie NASA już mniej więcej od lądowania na księżycu wie o życiu poza Ziemią, co najwyżej mogą nam to ogłosić w co wątpię.

  2. Ơ̴̴͡.̮Ơ̴̴͡. napisał(a):

    Naukowczyni?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.