W ostatnich dniach Ziemia doświadczyła serii silnych wstrząsów tektonicznych

W ciągu ostatnich kilku dni na Ziemi doszło do wielu groźnych trzęsień ziemi. Silne wstrząsy odczuwali od środy mieszkańcy Boliwii, Japonii i Afganistanu. Kilka osób zostało poszkodowanych – podaje RIA Novosti.

Do silnego trzęsienia ziemi doszło w czwartek po południu na terytorium Japonii. Co najmniej dwie osoby zostały ranne. Na szczęście wydane wcześniej ostrzeżenie przed falą tsunami zostało odwołane.
Wstrząs miał miejsce w pobliżu wyspy Hokkaido o godz. 06:25 czasu moskiewskiego.

trzesienie ziemi

Został oceniony na pięć punktów, o magnitudzie 6,7 stopnia w skali Richtera, na głębokości 50 km i był odczuwalny w 13 japońskich prefekturach. Mimo minięcia zagrożenia tsunami sejsmolodzy nie wykluczają zmian poziomu wody w obszarach przybrzeżnych.

W środę z kolei wstrząs o wielkości 5,6 nawiedził północny Afganistan. USGS poinformowało, że trzęsienie odnotowano na głębokości 242,9 km, a jego epicentrum znajdowało się 62 km na południe-południowy wschód od miasta Feyzabad. Wstrząsy odczuwalne były w stolicy Afganistanu – Kabulu, a także stolicy Pakistanu – Islamabadzie. Choć nie odnotowano zniszczeń, wielu mieszkańców wybiegło na ulice w obawie przed zawaleniem budynków.

trzesienie ziemi

Ostatnio mocno zatrzęsło także Boliwią. Epicentrum wstrząsu o sile 6,0 w skali Richtera było oddalone 12 km od miasta Charagua w departamencie Santa Cruz. Jedna osoba doznała obrażeń, ale nie wiadomo, jak duże one są i czym zostały spowodowane.

http://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2016/01/trzesienie-ziemi3.jpg

źródło: krolowa-superstar

  1. Maqumba napisał(a):

    mapa za ostatnie 30 lat XX wieku wiec ze sprzed 15 lat

  2. Ja napisał(a):

    To chyba mapa sprzed 20 lat.Gdzie trzęsienie ziemi z 2004 na oceanie indyjskim i z 2011 w Haiti ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.