Wezuwiusz w ogniu… Ewakuacja turystów

Chmura dymu nad włoskim wulkanem ma ponad 2 kilometry wysokości.

Przyczyną kłębów dymu unoszących się nad wulkanem nie jest jego erupcja, ale pożar. Roślinność i lasy na zboczach Wezuwiusza płoną od kilku dni, ale we wtorek pojawiło się pięć nowych ognisk pożaru. Sytuacja stała się na tyle niebezpieczna, że zarządzono ewakuację mieszkańców i turystów, bo ogień zagraża domom.

Pożar wulkanu

Wezuwiusz to wulkan położony kilkanaście kilometrów od centrum Neapolu, we Włoszech. Jest jednym z pięciu najgroźniejszych wulkanów świata i jednocześnie bardzo popularnym miejscem, chętnie odwiedzanym przez turystów, Zbocza wulkanu w wielu miejscach porastają krzewy i drzewa, m.in. pinie, dęby, klony i – rzadko tu spotykane – brzozy. Wulkan ostatni raz wybuchł w 1944 r. i od tamtego czasu nie daje oznak aktywności. Obecny pożar lasów na stokach Wezuwiusza wyglądem przypomina tamtą erupcję (porównanie poniżej).

Walka z ogniem

Pożar na Wezuwiuszu próbuje opanować kilkuset strażaków, ale walkę z ogniem utrudnia gorąca (są 34 st. C), sucha i wietrzna pogoda. Zmienny kierunek wiatru powoduje, że ognień rozprzestrzenia się w różnych kierunkach. Stoki Wezuwiusza zaczęły płonąć już pięć dni temu, ale teraz pożar znacznie się powiększył. Najgorsza sytuacja jest w rejonie miejscowości Herkulanum (tu spłonął dom) i Ottaviano.

Zdjęcia płonącego Wezuwiusza

 1. szydzący ze zjebów napisał(a):

  ty kurwa flecie balbina…
  co ty kurwa ćpiesz…?????

  • JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI napisał(a):

   Dam ci swojego,zydowskiego PEDZELKA
   POCPIECIE,razem
   Bedziesz moim kolejnym klakierkiem,na rancho
   Mruczus,flecik czeka,
   Bedziesz,sie zapewne dobrze bawil w moim folwarku
   Twoj Imperator
   Wladca IV RZESZY ZYDOWSKIEJ
   JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI

 2. JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI napisał(a):

  Nom,pierdollem z zydowskiej pytki to i Wezuwiusz w ogniu
  Imperator IV RZESZY ZYDOWSKIEJ
  JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI

  • obrzezany Jerzy napisał(a):

   Ty jestes typowa kurwa polska😂😂😂

   • JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI napisał(a):

    Milcz,Jerzy,jestes obrzezany,cos ci powiem obrzezany Jerzy!IV RZESZA ZYDOWSKA POWSTANIE JUZ WKROTCE,A TY JAKO GOJ NIE BEDZIESZ MIAL ZADNYCH PRAW,BEDZIESZ WIERNYM PSEM PRZYPEDZLOWYM W OBOZIE NA LANCUCHU SKOMLACYM O WODE I SKORKE OD CHLEBA.
    A JA JAROSLAW BALBINA KACZYNSKI
    WASZ IMPERATOR IV RZESZY ZYDOWSKIEJ CO OBIECUJE TO WYKONUJE.Tak jak zabilem brata i jego towarzyszy,bo mi wadzili,to samo zrobic moge z wieksza grupa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.