Zatoka Neapolitańska: Niesamowite bombardowanie gradu wielkości pomarańczy

Taflę wody Zatoki Neapolitańskiej wzburzyło ogromne gradobicie. Lodowe kule wielkości pomarańczy spadały z nieba z prędkością dochodzącą do 120 km/h. Zobacz niesamowity film.

Grad Neapol

Gradobicia występują głównie latem. Są one zazwyczaj krótkotrwałym zjawiskiem, ale przynoszą tragiczne skutki. Wielkość szkód zależy przede wszystkim od wielkości gradu.Jeśli z nieba spadają kule o średnicy kilku centymetrów z prędkością dochodzącą do 120 km/h, to stwarzają wielkie zagrożenie dla ludzi. W takim niebezpieczeństwie znaleźli się autorzy nagrania, którzy podczas potężnego gradobicia pływali na małej łódce w rejonie Zatoki Neapolitańskiej.

Pomarańcze z nieba

„Wyglądało jak bombardowanie” – pisze włoski serwis liguriaoggi.it. Opisuje też, że był to „deszcz kul lodu”. Portal meteolive.leonardo.it podaje z kolei, że „w niektórych przypadkach grad był tak duży, jak pomarańcze”. Opisują, że film przypomina scenę „ukamieniowania z góry”.

Gigantyczny grad w okolicach Neapolu

W porze lunchu

Gradobicie i ulewy w okolicy Neapolu dały się we znaki okolicznym mieszkańcom 5 września. Włoskie media podają, że miało ono miejsce w trakcie lunchu. W jego wyniku w pobliżu Pozzuoli kilka osób i zwierząt zostało rannych. Lodowe kule spadały z taką siłą, że wybijały okna w domach i samochodach mieszkańców, wywołując panikę. Zniszczyły również rozległe pola uprawne.

 Źródło: liguriaoggi.it, meteolive.leonardo.it, tvn meteo Autor: AD/map
  1. inteligent napisał(a):

    codziennie cos nowego i niesamowitego slyszymy,grad, wulkany, trzesienia ziemi,exodus, ile jeszcze trzeba doswiadczac, zeby uwierzyc ze to kres zycia na Ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.