Żołnierze NATO na terenie Ukrainy. Jak zareaguje Rosja ?

W obwodzie lwowskim rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem Rapid Trident 2014, które potrwają do 26 września. Mimo udziału w Rapid Trident 2014 krajów członkowskich NATO formalnie nie są to ćwiczenia Sojuszu.

Udział w ćwiczeniach weźmie ok. 200 żołnierzy USA oraz 1100 żołnierzy Ukrainy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Polski, Rumunii i Hiszpanii.

Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej oświadczył w niedzielę, że państwa NATO zaczęły dostarczać broń na Ukrainę. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Poinformował też, że na terytorium Ukrainy znajduje się 3,5 tys. rosyjskich żołnierzy.

Na konferencji prasowej w Kijowie Hełetej powiedział, że kwestie dostaw uzbrojenia omawiał na dwustronnych spotkaniach przy drzwiach zamkniętych z ministrami obrony państw NATO podczas niedawnego szczytu Sojuszu Północnoatlantyckiego w Walii.

„Żeby powstrzymać (prezydenta Rosji Władimira) Putina, potrzebna nam broń. I oni mnie wysłuchali – na dzień dzisiejszy etap przekazywania broni jest realizowany” – cytuje jego wypowiedź agencja Interfax-Ukraina.

źródło: PAP (RZ)

  1. anikifadia napisał(a):

    Wygląda na to że jest to prężenie muskułów przez NATO a Putin bardzo nie lubi czegoś takiego więc nie skończy się to bez odpowiedzi Rosji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.