10 powodów, dla których Wielka Piramida w Gizie mogła być gigantycznym generatorem energii

2
67
Wielka Piramida w Gizie generatorem prądu

Wielka Piramida w Gizie jest jedną z najbardziej zadziwiających budowli, jakie kiedykolwiek zbudowano na Ziemi. Oprócz tego, że jest masywnym, imponującym starożytnym pomnikiem, zbudowanym przy użyciu tajemniczych technik. Struktura znajdująca się na płaskowyżu Giza mimo setek lat badań archeologicznych dalej nie daje odpowiedzi czym była i do czego służyła.

Główni naukowcy utrzymują, że struktura została zlecona przez faraona Chufu, i że została zbudowana jako grobowiec w okresie 10-20 lat, kończącym się około 2560 rpne.

Jednak pomimo ogromnych wysiłków mających na celu udowodnienie, że Wielka Piramida została zbudowana jako grobowiec, przez lata nie znaleziono żadnego kawałka archeologicznego dowodu, który wskazywałyby na to, że Piramida jest masywnym grobowcem.

Skoro piramida nie miała służyć jako grobowiec, jaki był wtedy jej prawdziwy cel istnienia?

Wielka piramida w Gizie
Wielka piramida w Gizie

Oto 10 powodów, dla których Wielka Piramida w Gizie mogła być potężną maszyną do wytwarzania energii:

Aby zrozumieć, jak to jest możliwe, musimy przyjrzeć się materiałom, z których zbudowano piramidę, ponieważ materiały konstrukcyjne  posiadają unikalne właściwości elektryczne: (1) Autorzy badania stwierdzili, że kamienie granitowe użyte w korytarzach piramid są lekko radioaktywne, co umożliwia kamieniowi elektryzowanie powietrza. Z jakiegoś powodu budowniczowie piramidy zastosowali (2) Dolomit, materiał, który okazał się doskonałym przewodnikiem elektryczności w wewnętrznych powierzchniach Wielkiej Piramidy. Ponadto wapień Tura – który jest doskonałym izolatorem elektrycznym pokrywa zewnętrzne części Wielkiej Piramidy.

Poza tym, Wielka Piramida w Gizie nie była przypadkowo zbudowana w miejscu, w którym dziś stoi. (3) Piramida znajduje się na potężnym źródle energii podziemnej, podobnie jak wiele innych starożytnych struktur na całym świecie. (4) Geologia obecna na płaskowyżu Giza naturalnie koncentruje duże ilości sił elektromagnetycznych naszej planety. Pod powierzchnią występują naturalne ruchy sił elektrycznych znane jako prądy telluryczne lub prądy ziemskie. Prądy telluryczne są prądem elektrycznym, który porusza się pod ziemią lub w wodzie morskiej. Prądy telluryczne są wynikiem zarówno przyczyn naturalnych, jak i działalności człowieka.

Istnieją dowody na to, że starożytni Egipcjanie używali elektryczności tysiące lat temu, mimo że główni naukowcy odmawiają przyjęcia tego założenia. (5) Jeśli zajrzymy do korytarzy i komór Wielkiej Piramidy, nie ma żadnych dowodów na to, że starożytni budowniczowie piramidy używali pochodni lub ognia, aby oświetlić wnętrze piramidy, jako że wyniki badań nie ujawniły nawet najmniejszej drobinki sadzy ani dymu w korytarzach piramidy.

W różnych egipskich świątyniach znajdują się płaskorzeźby, które pokazują, co wielu autorów interpretuje jako masywne żarówki. Ponadto, jeśli spojrzymy na tak zwane (6) baterie Bagdadu, zrozumiemy, że tysiące lat temu urządzenia te produkowały energię elektryczną.

Antyczne Baterie
Antyczne Baterie

Jak już wspomniałem wcześniej (7) nie ma ani jednego dowodu, który sugerowałby, że Piramida była grobem , a idea ta jest poparta układem wnętrza Piramidy . Wielka Piramida w Gizie znacznie różni się od wszystkich innych grobowców, które zostały zbadane w starożytnym Egipcie.

Wnętrze piramidy jest zimne pod względem wzornictwa. (8) Nie ma w nim dekoracji, zastosowano różne materiały konstrukcyjne , a żadna mumia nie została znaleziona w jej wnętrzu.

Ostatnie badania naukowe wykazały, że (9) Wielka Piramida w Gizie skupia energię elektromagnetyczną . To odkrycie zmieniło wszystko, co wiemy o Piramidzie. Odkrycia dokonał zespół niemieckich i rosyjskich badaczy, którzy udowodnili, że Wielka Piramida w Gizie skupia energię elektromagnetyczną w jej komorach i (10) koncentruje energię elektromagnetyczną w jej dolnej części, znajdującej się pod powierzchnią.

Dlaczego więc „grób” koncentrowałby i skupiał energię elektromagnetyczną?

 

2 KOMENTARZE

  1. i to, że są to źródła energii „solarnej” doskonale oddaje fakt, że PIRAMIDY SĄ POWSZECHNE —— jak u nas elektrownie ale innego typu ……………………..a że przy okazji KOGOŚ pochowano w pobliżu lub w elektrowni ———-cóż może był fundatorem tejże i takie epitafium było wtedy popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.